Про надання та набуття громадянства України
-
Від: Євген
До: Офіс Президента України -
Доброго дня!
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
24.08.1991 р. відбулося ПРОГОЛОШЕННЯ НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ, а вже 12.09.1991 р. було прийнято ЗАКОН УКРАЇНИ Про правонаступництво України, статтею 9 якого встановлено: «Всі громадяни Союзу РСР, які на момент проголошення незалежності України постійно проживали на території України, є громадянами України. Порядок збереження, набуття і втрати громадянства України регламентується Законом про громадянство України (1636-ХІІ)», отже, колишні громадяни СРСР повинні були набути громадянства України відповідно до ЗУ про громадянство України (1636-ХІІ).
Відповідно до Закону України «Про громадянство України» (1636-ХІІ):
– у статті 12 передбачені підстави набуття громадянства: «1) за народженням; 2) за походженням; 3) через прийняття до громадянства України; 4) через поновлення у громадянстві України; 5) за іншими підставами, передбаченими цим Законом; 6) за підставами, передбаченими міжнародними договорами»;
– статтею 17 передбачено: «Іноземні громадяни та особи без громадянства можуть бути за їх клопотаннями прийняті до громадянства України. Умовами прийняття до громадянства України є: 1) відмова від іноземного громадянства; 2) постійне проживання на території України протягом останніх п'яти років. Це правило (п. 2) не поширюється на осіб, які виявили бажання стати громадянами України, за умов, якщо вони народились чи довели, що хоч би один з їх батьків, дід чи баба народилися на її території, і не перебувають у громадянстві інших держав; 3) володіння українською мовою в обсязі, достатньому для спілкування; 4) наявність законних джерел існування; 5) визнання і виконання Конституції України ( 888-09 ). Зазначені вимоги можуть не враховуватись лише у виняткових випадках за рішенням Президента України щодо окремих осіб, які мають визначні заслуги перед Українською державою. Спрощений порядок надання громадянства України може застосовуватись до жінок, які одружені з громадянами України, на їх прохання і за умови відмови від іноземного громадянства»;
– статтею 29 передбачено повноваження Президента України: «Президент України приймає рішення про: 1) прийняття до громадянства України іноземних громадян та осіб без громадянства, які постійно проживають на території України»;
– стаття 39 визначає видачу паспортів і посвідок на проживання: «Особам, які набули у встановленому Законом порядку громадянства України, органи внутрішніх справ України або дипломатичні представництва чи консульські установи України вручають паспорти громадянина України. У документах дітей, які не досягли 16 років, робиться запис про їх належність до громадянства України. Особам, які проживають в Україні і не є громадянами України, органи внутрішніх справ України видають посвідки на проживання».
У ЦДАВО України, в архівному фонді № 1 «Верховна Рада України», що надійшов на зберігання по 2006 рік включно, зберігаються виключно укази та постанови Президії Верховної Ради Української РСР з питань громадянства, прийняті відповідно до законодавства радянського періоду; в архівному фонді № 5233 «Адміністрація Президента України», що надійшов на зберігання по 2005 рік включно, зберігаються виключно протоколи Комісії при Президенті України з питань громадянства із висновками та укази Президента України з питань набуття громадянства України або припинення громадянства України, прийняті відповідно до законодавства України.
Прошу надати копії наступних документів:
1. Надати копію указу або постанови Президії Верховної Ради Української РСР з питань громадянства про виключення Гаращука Євгена Петровича з громадянства СРСР/УРСР.
2. Надати копію клопотання Гаращука Євгена Петровича про прийняття до громадянства України відповідно до статті 17 закону 1636-ХІІ.
3. Надати копію указу Президента України, яким Гаращуку Євгену Петровичу, було надано громадянство УКРАЇНИ відповідно до статті 29 закону 1636-ХІІ.
Хочу додати, щоб у відповіді на мій запит прізвище, ім'я та по батькові, про кого я запитую, було написано повністю.
Відповідь, прошу, надати у встановлений законом термін, на мою електронну адресу, котру я вказав в формі реєстрації на даному.
З повагою,
Мужчина Євген