Про порядок проведення зборів співвласників багатоквартирного будинку на балансі комунального підприємства
-
Від: Поліна Усатюк
До: Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства -
Доброго дня!
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
зважаючи на те, що, за законом, до компетенції зборів співвласників входить прийняття рішень з усіх питань управління багатоквартирним будинком, зокрема і розпорядження спільним майном багатоквартирного будинку, установлення, зміна та скасування обмежень користування ним,
у разі, якщо в будинку немає ОСББ чи інших офіційних утворень співвласників, і який знаходиться на балансі керуючої компанії, що є в підпорядкуванні міській адміністрації,
та зважаючи на те, що рішення на зборах співвласників багатоквартирного будинку вважається прийнятим зборами співвласників, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 75% загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку,
прошу надати інформацію про підстави та порядок проведення голосування по рішенню зборів співвласників багатоквартирного будинку щодо наступного:
чи, згідно законодавства, всі співвласники чи їхні працівники багатоквартирного будинку мають право та мають бути присутніми на зборах співвласників щодо питань управління багатоквартирним будинком, розпорядження спільним майном багатоквартирного будинку?
У який спосіб здійснюється облік співвласників, які були присутні на зборах співвласників та брали участь у голосуванні?
Яку відповідальність передбачає законодавство у разі, якщо результати цього обліку/переліку присутніх були приховані, не донесені до відома всіх співвласників тощо?
У якому порядку здійснюється оскарження рішення співвласників багатоквартирного будинку, якщо на зборах не були присутні чи опитані в інший спосіб всі співвласники багатоквартирного будинку чи їхні представники?
Чи є підставою для скасування вже ухваленого рішення співвласників незгода/заява непоінформованих/неприсутніх на зборах співвласників? У якому порядку це здійснюється?
У якому порядку та на яких підставах реалізуються та можуть бути захищені права тих співвласників, яких не було поінформовано/запрошено на збори співвласників, унаслідок чого непоінформовані не змогли взяти участь у голосуванні? Які прямі та інші норми законодавства захищають та сприяють реалізації прав непоінформованих про збори співвласників?
Також прошу поінформувати, чи дія закону "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" розповсюджується на співвласників усього багатоквартирного будинку, чи вона може бути також застосована до співвласників тільки одного під'їзду? У який порядок та на яких підставах це визначається?
У якому порядку і на яких підставах вирішуються питання управління багатоквартирним будинком, розпорядження спільним майном багатоквартирного будинку співвласниками тільки одного під'їзду багатоквартирного будинку? У якому порядку та на яких підставах здійснюється інформування співвласників окремого під'їзду про збори, рішення, голосування і т.п.?
Прошу поінформувати про правові підстави для вищевказаних дій.
З повагою,
Поліна Усатюк (Аксьонова),
журналіст
Про порядок проведення зборів співвласників багатоквартирного будинку на
балансі комунального підприємства
Про порядок проведення зборів співвласників багатоквартирного будинку на
балансі комунального підприємства