Про виплату пенсії за рішенням суду
-
Від: Марія Козек
До: Пенсійний фонд України -
У цього запиту дуже багато відповідей, тому вони розміщені на кількох сторінках:
Доброго дня!
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
Головним Управлінням ПФУ в Чернівецькій області за рішенням суду пенсіонерам с. Киселів, Чернівецької області ,яке згідно закону відноситься до 3 категорії Чорнобильської аварії, здійснюється нарахування та доплата до пенсії (без заборгованості ,яка мала б бути виплачена за рішенням КСУ суду з 17 липня 2018 року ) відповідно до ст.39 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" №796-ХІІ, як громадянам, що проживають в зоні гарантованого добровільного відселення.
При зверненні з позовом до Чернівецького окружного адміністративного суду, пенсіонерами було надано в повному обсязі два пакета документів(для суду і ПФ в Чернівецькій області), за якими було призначено доплату до пенсій в розмірі двох мінімальних заробітних плат відповідного місяця і року.
Наразі, ПФ в Чернівецькій області вимагає від пенсіонерів постійного підтвердження свого проживання на цій території, надсилаючи листи з погрозами про припинення виплат пенсій, з вирваними абзацами про виплату пенсій з закону, який стосується соціальних призначених пенсій.
ЛИСТИ ТАКОГО ЗМІСТУ:
"Нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії. У цьому разі частина суми недотриманої пенсії, але не більше як за 12 місяців, виплачується одночасно, а решта суми виплачується щомісяця рівними частинами, що не перевищують місячного розміру пенсії на момент звернення. Сума за 12 місяців рахується з початку встановленого строку.
Необхідно знати, що виплата пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду або за рішенням суду припиняється у таких випадках:
– якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості;
– на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України;
– у разі смерті пенсіонера;
– у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд;
– в інших випадках, передбачених законом.
Поновлення виплати пенсії здійснюється за рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після з’ясування обставин та наявності умов для відновлення її виплати.
"
Такі вимоги стосуються соціальних призначених пенсій різних категорій. І до призначення доплат за рішенням суду, вони не мають ніякого відношення.
Хоч згідно закону пенсіонер є особою зацікавленою про таку виплату і не може самостійно підтверджувати своє постійне місце проживання . На мою думку це має робити орган державного самоврядування, а саме старостат, який видає довідки про постійне місце проживання пенсіонера.
Прошу надати чітку інформацію.ДЯКУЄМО!!!
З повагою,
Марія Козек
Доброго дня! За рішенням суду, непрацюючі пенсіонерам. які проживають в 3-й зоні Чорнобильської катастрофи, призначено доплату до пенсій в розмірі 2-х мінімальних заробітних плат. Звертаючись до суду кожен пенсіонер надав два пакети документів з доказами того,що він проживає в 3-й зоні,один для суду і другий для ПФУ. Наразі ПФ вимагає від кожного пенсіонера факт підтвердження того,що він і надалі проживає в цій зоні. Але чи може пенсіонер,ОСОБА ЗАЦІКАВЛЕНА ,підтверджувати такий факт.Я можу бути зареєстрована в 3-й зоні,а проживати в любій точці держави Україна,а навіть і закордоном в любій із держав. Приїхати на один день,звернутись до старостату,який видасть мені довідку про моє проживання і відвезти в ПФ по місцю реєстрації.ПИТАННЯ звучить так:"Чи є ця довідка видана старостатом ПЕНСІОНЕРУ НА РУКИ,про підтвердження факту проживання цього пенсіонера?" Вважаю ,що старостат, мав би за запитом ПФ підтверджувати факт проживання таких осіб,як державний орган місцевого самоврядування.Наше село Киселів в Чернівецькій області,єдине яке має такий статус. І кожного року ПФ направляв запити в місцеву раду для підтвердження проживання таких осіб. І ні разу не було такого,що люди самостійно знову вибирали возили такі довідки в ПФ.На мою думку, місцева рада хоче зняти з себе відповідальність ,як державний орган.Дякую.Бажаю всім здоров"я!!! З повагою Марія Іванівна Козек.