Просимо надати роз'яснення

До цього запиту є юридичний коментар. Перейти до коментаря

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати роз'яснення - чи може бути суб'єктом підвищення кваліфікації міський методичний центр. Якщо так, то за яких умов?

З повагою,
Ірина

Директорат професійної освіти, Міністерство освіти і науки України

2 Attachments

--

Міністерство освіти і науки, Міністерство освіти і науки України

1 Attachment

 

 

̳

 

:

[email address]

 

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]

Юридичний коментар

Віта Володовська, медіа-юристка ГО "Лабораторія цифрової безпеки"

Прохання надати роз'яснення про те, чи може бути суб'єктом підвищення кваліфікації міський методичний центр, дійсно за своєю суттю не є запитом, оскільки передбачає здійснення додаткового аналізу та створення нової інформації – фактично роз’яснення вимог законодавства щодо суб’єктів підвищення кваліфікації. Про це свідчить той факт, що «запит» стосується не якогось конкретного міського центру, а просто в загальному такої категорії закладів.

Крім цього, у листі не уточнено, про чиє підвищення кваліфікації йде мова. Лише виходячи із адресата листа, можна зробити висновок, що йдеться про педагогічних і науково-педагогічних працівників.

Таким чином, якщо запитувачку цікавить, чи може який конкретний міський методичний центр проводити підвищення кваліфікації, у запит варто включити прохання про надання документу, який підтверджує право на здійснення такої діяльності (наприклад копію ліцензії, документа про акредитацію і т.д.). При цьому, можна звертатись із таким запитом безпосередньо до самого центру.

Варто також зауважити, що 21 серпня 2019 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №800 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників», яка з 2020 року розширює перелік суб’єктів у сфері підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників. Ознайомитись з текстом можна за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/npas/deyaki-pitannya-pidvishchennya-kvalifikaciyi-pedagogichnih-i-naukovo-pedagogichnih-t210819

За роз’ясненнями окремих питань даного положення, у разі необхідності, можна звертатись до Міністерства освіти України у порядку Закону України «Про звернення громадян», оскільки Закон «Про доступ до публічної інформації» стосується виключно надання готової та зафіксованої на певному носії інформації.