Протиправні фінансові операції
-
Від: Іван Пантелусь
До: Національний банк України -
Доброго дня!
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
Прошу надати повний перелік банківськиї установ, на які накладено санкції НБУ за протиправні фінансові операції. З вказанням конкретної причини (описання суті протиправної фінансової операції).
Також прошу вказати, чи була направлена віповідна інформація у Правоохоронні органи та СБУ ? Якщо мова йде про протиправні фінансові операції, то це є кримінальне порушення керівництвом фін. установи або можливе відмивання грошей.
Коли буде проведена наступна перевірка по виконанню вимог щодо усунення порушень ?
Які санкції мають бути накладені у разі повторення (неусунення) порушень ?
Чи прописані прямо у законі (або у будь яких законодавчих актах) правила розрахунку відповідних санкцій (розмір та категорія) або кожен раз розмір та вид санкцій - це привід для персонального рішення якогось чиновника від НБУ ?
У останньому випадку це прямий привід для коррупції (наприклад за покриття злочину - премія - виплата частки штрафу тому хто виносить рішення щодо розміру штрафу)
Тобто - за якою формулою розраховувався розмір накладеного штрафу ? Якщо яу відсоток від заставного капіталу, то 270 тис грн це копійки, навіть для маленького банку (на 11 банків - у середньому по 25 тисяч грн кожен). Вважаю що штрафи мають бути вагомі. Тим більше, коли країні потрібні гроші.
Прошу пояснити механізм та базу, використану для розрахунків.
З повагою,
Іван Пантелусь