Рада батьків Солом'янського району міста Києва

До цього запиту є юридичний коментар. Перейти до коментаря

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Інформаційний запит

Нещодавно мені стало відомо про існування організації під назвою ”Рада Батьків Солом’янського району міста Києва”.
Прошу надати повну та вичерпану інформацію безпосередньо про саму організацію. А саме: де, коли та ким зареєстрована, з якою метою створена, хто та на яких підставах її очолює, які функції ця організація реалізує та завдання виконує, які права і обов’язки та повноваження членів організації та її Голови.
Прошу додати копії відповідних документів, які стосуються поставлених питань.

Відповідь прошу надати в установлені законодавством терміни щодо запиту на інформацію.

З повагою,

Olga

Міністерство юстиції України

1 Attachment

[ Email has no body, please see attachments ]

Міністерство юстиції України

1 Attachment

[ Email has no body, please see attachments ]

Юридичний коментар

Коментує Христина Буртник, медіа-юристка ГО "Центр демократії та верховенства права"

Відмова Міністерства юстиції у даному випадку є правомірною. Так, відомості, які просила запитувачка є відкритими і повинні були б бути наданими на запит, але тільки тоді, коли б розпорядник ними володів. До речі, це дійсно самостійно можна перевірити у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та Реєстрі громадських об’єднань. Доступ до цих ресурсів є відкритим та безкоштовним.

Якщо у вказаних джерелах немає інформації про суб’єкта – це означає, що така організація чи об’єднання не були створені у порядку, передбаченому чинним законодавством. А отже, у Мін’юсту немає жодної інформації, а також відповідних документів.

Тому, Міністерство юстиції має законне право відмовити в задоволенні запиту на підставі пункту першого частини першої статті 22 Закону «Про доступ до публічної інформації», адже ця ситуація підпадає під критерій «розпорядник інформації не володіє і не зобов'язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит».

Запитувачці ж можемо порадити уточнити точну назву організації. Можливо справжня назва схожа до тієї, яка була зазначена у запиті.