Роз'яснення щодо торгівлі підакцизними товарами
-
Від: Віталій
До: Державна податкова служба України -
Доброго дня!
Оскільки контроль за дотриманням законних вимог торгівлі підакцизними товарами віднесений до компетенції Державної податкової служби України, прошу надати роз'яснення з наступних питань:
1. ст. Стаття 15.3 п. 7 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" однозначно каже про те, що торгівля тютюновими виробами з торгових автоматів заборонена.
Відповідно до ст. 2 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»
реєстратор розрахункових операцій - пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів та з приймання готівки для подальшого переказу. До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, вбудований електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо;
розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця;
електронний контрольно-касовий апарат - реєстратор розрахункових операцій, який додатково забезпечує попереднє програмування найменування і ціни товарів (послуг) та облік їх кількості, друкування розрахункових та інших звітних документів. У цьому Законі до електронних контрольно-касових апаратів відносяться також торговельні автомати або інше подібне устаткування, що призначене для операцій з продажу товарів (послуг) без видачі покупцю чека, іншого звітного документа за готівкові кошти чи їх замінники - жетони, картки платіжних систем або інші замінники грошей, без участі фізичної особи, яка контролює здійснення оплати таких товарів (послуг);
Виходячи з норми закону, торговим автоматом можна вважати систему розрахункових операцій яка здійснюється без участі фізичної особи-продавця.
Питання полягає в наступному: якщо продавати тютюнові вироби через автомат дистанційного продажу, чи відповідає це нормі закону?
Під системою дистанційного продажу, мається на увазі що сам по собі автомат не може видавати товар без участі фізичної особи продавця, який в свою чергу знаходиться в офісі компанії і за допомогою технічних засобів може видавати товар, пересвідчуватися в досягненні покупцем повнолітнього віку і т.д.
Оскільки автомат не має технічної можливості виконувати розрахункові операції без участі продавця, він не вважається торговим автоматом, а значить реалізація з такого технічного пристрою за вище накладених умов тютюнових виробів можлива.
Прошу надати офіційне роз'яснення Державної податкової служби України як органу що контролює торгівлю підакцизними товарами.
З повагою,
Віталій