Щодо дій селищного голови та інших посадових осіб

До цього запиту є юридичний коментар. Перейти до коментаря

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Галина, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.

Доброго дня! Страшно жити стало в смт Сергіївці! Важко повірити, що 90-ті повертаються до нас у містечко. Сьогодні ситуація така. Селищний голова віддає доручення і жителям Сергіївки відключають електроенергію, бо газу немає, а йде зима і будинки не буде змоги опалювати. Для чого це робиться незрозуміло. Але я вірю в те що живу в правовій країні.
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
прошу надати інформацію (підтверджуючі документи) на підставі чого проводиться демонтування мережі електропостачання та опор в смт Сергіївка м. Білгород-Дністровський по вул. Набережна
надати копію рішення про такий демонтаж та прізвища працівників, що займаються демонтажем мережі електропостачання та опор.
Коли буде відновлене електропостачання в смт Сергіївка м. Білгород-Дністровський по вул. Набережна.

З повагою,

Галина

Publishinfo, Кабінет Міністрів України

1 Attachment

³ .

 

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]

Общая почта - oblgkh@odessa.gov.ua,

1 Attachment

Кабінет Міністрів України

1 Attachment

Общий отдел Поссовет,

1 Attachment

Відділ превентивних заходів та протидії домашньому насильству УДОП,

1 Attachment

3 Attachments

надання інформації (документи) на підставі чого проводиться демонтування
мережі електропостачання та опор в смт Сергіївка

Юридичний коментар

Віта Володовська, медіа-юристка ГО "Лабораторія цифрової безпеки"

«Успішність» будь-якого запиту великою мірою залежить від того, наскільки чітко і однозначно він сформульований, а також від правильного вибору розпорядника інформації. Тобто подання запиту завжди вимагає проведення певної попередньої домашньої роботи. Крім цього, запитувачам варто бути обережними із додатковою інформацією, яку вони включають у свій запит, щоб це не створювало підстави розглядати його як звернення.

Так, цей запит розпочинається із опису ситуації з відключенням електроенергії у смт. Сергіївка. З одного боку – це додає контексту до запиту та пояснює суспільну необхідність запитаної інформації. З іншого боку – може розглядатись окремими розпорядниками як скарга, тобто звернення, а не запит. У цій ситуації уникнути такої перекваліфікації допомогло те, що запитувачка достатньо чітко визначила предмет листа, а саме надання інформації. Запит стосувався документів, на підставі яких проводилось демонтування мережі електропостачання та опор в смт Сергіївка м. Білгород-Дністровський по вул. Набережна та копії відповідного рішення, що в цілому відповідає визначенню «публічної інформації».
Більш проблемними виглядають питання щодо прізвищ працівників, що займаються демонтажем мережі електропостачання та опор, а також про те, коли буде відновлене електропостачання в смт Сергіївка м. Білгород-Дністровський по вул. Набережна. Така інформація навряд чи була зафіксована, а тому не відповідає критеріям «публічної».

При поданні запиту також не зовсім вірно було обрано розпорядника інформації. Вирішення описаної ситуації не відповідає рівню та повноваженням Кабінету Міністрів України і, очевидно, є сферою компетенції саме органів місцевого самоврядування. Відповідно, Уряд не може володіти інформацією, яку хотіла отримати запитувачка. А пересилання запиту за належністю тільки продовжило строк його розгляду.

Оскільки, відповідно до листів селищної ради та Національної поліції, правоохоронні органи на разі здійснюють перевірку фактів відключення електропостачання, для отримання результатів такої перевірки запитувачці в подальшому доцільно буде звернутись із запитом до Білгород-Дністровського відділу поліції ГУНП в Одеській області.

Варто наголосити, що метою запиту має бути саме отримання конкретної інформації чи документів. Для вирішення проблеми, припинення порушень чи захисту своїх прав доцільніше використовувати механізм звернення громадян.