Щодо достовірності інформації про оренду майна ДП "СК "Авангард"

До цього запиту є юридичний коментар. Перейти до коментаря

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Наталія, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

21 лютого 2020 р. я звернулась до Міністерства культури, молоді та спорту України з запитом про надання публічної інформації наступного змісту:

У зв'язку зі значним суспільним інтересом, 15.02.2020 р. в мережі Facebook Міністром культури, молоді та спорту України Володимиром Бородянським розміщено пост наступного змісту:
"Останнім часом поширюється недостовірна інформація щодо приватизації спортивного комплексу Авангард в Києві та начебто передачі комплексу приватній особі. Отже, роз’яснюємо . Спортивний комплекс «Авангард» - це державне підприємство, що знаходиться в управлінні МКМС. Рішенням Міністерства у січні 2020 року комплекс було внесено у список об'єктів, що не підлягають приватизації.
Підприємство складається із 4-х будівель, побудованих 40 років тому. Три будівлі є спортивними спорудами для проведення тренувань та змагань з хокею, баскетболу та гімнастики. Зараз використовуються дві останніх у робочому режимі. Будівля для хокею - у стані капітального ремонту.
Ще одна споруда комплексу - будівля колишнього енергоблоку. Потрібно зазначити, що тут знаходяться лише вузли обліку та управління Авангардом. Наразі, в умовах технічного прогресу та досконалих інженерних технологій, функції цієї будівлі назавжди застаріли та втратили свою актуальність. Приміщення останнім часом використовується як складське для зберігання хокейного обладнання, що було придбано в рамках програми капітального ремонту.
МКМС зацікавлено в максимально ефективному використанні своїх активів, зокрема і нерухомості, задля розвитку спорту. Саме тому, ми знайшли орендатора, що готовий за 3 млн грн. на рік взяти в оренду будівлю енергоблоку на певний період. Ці гроші підуть виключно на розвиток Авангарду. Будівля енергоблоку буде передана в тимчасове використання Благодійній організації "Фонд пам'яті Бабин Яр" з метою створення там тимчасової експозиції. Дана Благодійна організація зобов'язується вчасно повернути приміщення, відремонтувати будівлю, зберігати в належних умовах всі цінності підприємства, надавати вільний доступ до приміщення працівникам підприємства та не перешкоджати роботі спорткомплексу. Лист-гарантія від Благодійної організації додається. По закінченню строків договору оренди, ця будівля буде використовуватися виключно згідно потреб Авангарду. СК «Авангард» продовжує і продовжуватиме працювати у плановому режимі."
Розміщено гарантійний лист Благодійної організації "Фонд пам'яті Бабин Яр" від 04.02.2020 р. б/н за підписом Генерального директора Р.М.МАТЯША.
27.01.2020 р. (вх. номер Фонду державного майна 1330/02536 від 28.01.2020 р.) звернулось товариство з обмеженою відповідальністю "Музей місця Бабин Яр" про намір взяти в оренду державне майно: будівлю енергоблоку загальною площею 2220,00 кв.м. за адресою: м.Київ, вул. Юрія Іллєнка, 46, що належить на праві повного господарського відання Державному підприємству "Спортивний комплекс "Авангард".
Товариство з обмеженою відповідальністю"Музей місця Бабин Яр" (код ЄДРПОУ 43469450), яке зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 24.01.2020, номер запису: 1 068 102 0000 057608.
29.01.2020 р. Фонд державного майна України видав наказ про надання державного нерухомого майна в оренду - будівлі енергоблоку площею 2220 кв.м. за адресою: м.Київ, вул. Юрія Іллєнка, 46 в оренду ТОВ "Музей місця Бабин Яр".

1. Прошу повідомити вхідний номер в Міністерстві культури, молоді та спорту України гарантійного листа Благодійної організації "Фонд пам'яті Бабин Яр" від 04.02.2020 р. б/н за підписом Генерального директора Р.М.МАТЯША та надати копію гарантійного листа.
2. Прошу повідомити, чи відомо Міністру культури, молоді та спорту України, що Фонд державного майна України не планує укладати договір оренди будівлі енергоблоку площею 2220 кв.м. за адресою: м.Київ, вул. Юрія Іллєнка, 46 з Благодійною організацією "Фонд пам'яті Бабин Яр", а планує з ТОВ "Музей місця Бабин Яр"?
3. Чи погоджувало Міністерство культури, молоді та спорту України укладення договору щодо оренди будівлі енергоблоку площею 2220 кв.м. за адресою: м.Київ, вул. Юрія Іллєнка, 46 з ТОВ "Музей місця Бабин Яр"? Прошу надати відповідний документ.
4. Чи має Міністерство культури, молоді та спорту підтвердження, що ТОВ "Музей місця Бабин Яр" чи Благодійна організація "Фонд пам'яті Бабин Яр" є музеєм? Якщо так, прошу надати підтверджуючі документи.
5. Чи відомо Міністерству культури, молоді та спорту України, що будівля енергоблоку площею 2220 кв.м. за адресою: м.Київ, вул. Юрія Іллєнка, 46 використовується та потрібна в господарській діяльності ДП "СК "Авангард"?
6. Чи надавало Міністерство культури, молоді та спорту України згоду на передачу в оренду ТОВ "Музей місця Бабин Яр" будівлю енергоблоку площею 2220 кв.м. за адресою: м.Київ, вул. Юрія Іллєнка, 46 без проведення конкурсу ?

Але відповіді у встановлені законодавством строк - 28.02.2020 р. я не отримала.
Відповідно до п.1 ст.6 Закону України "Про Кабінет Міністрів України", до складу Кабінету Міністрів України входять Прем’єр-міністр України, Перший віце-прем’єр-міністр України, віце-прем’єр-міністри та міністри України.

У зв'язку з тим, що Кабінет міністрів України є вищестоящим органом, який спрямовує та координує роботу міністерств, прошу Кабінет Міністрів України надати мені відповідь на вищезазначене звернення до Міністерства культури, молоді та спорту України.
Також прошу повідомити, які заходи вжито щодо посадових осіб Міністерства культури, молоді та спорту України за порушення Закону України "Про доступ до публічної інформації".

З повагою,

Наталія Соловей

Publishinfo, Кабінет Міністрів України

1 Attachment

Відповідь у вкладеному файлі.

показати цитоване

Publishinfo, Кабінет Міністрів України

1 Attachment

Відповідь у вкладеному файлі.

показати цитоване

Юридичний коментар

Коментує Тетяна Олексіюк, експертка з доступу до інформації

Щодо цього запиту хочу звернути увагу, що він є за своєю суттю зверненням та підпадатиме під регулювання спеціального закону (Закон України «Про звернення громадян»).

Стаття1 Закону України «Про звернення громадян» встановлює, що громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

В даному випадку запитувачка направила до Кабінету Міністрів скаргу на дії Міністерства культури, молоді та спорту України щодо її запиту від 21 лютого 2020 р про надання публічної інформації. Вона не отримала відповіді скоріше за все з причини того, що питання, які вона виклала у своєму запиті до Міністерства культури, молоді та спорту України щодо її запиту від 21 лютого 2020 р були розцінені Міністерством як звернення громадянина.

Хочу ще раз звернути увагу запитувачів публічної інформації на різницю між запитом на доступ до публічної інформації та зверненням громадянина. Ключова різниця між запитом на інформацію та зверненням громадян полягає в тому, що у відповідь на запит Вам можуть надати інформацію, котра вже є готовою і зафіксованою у розпорядника. А от у відповідь на звернення громадян Ви отримаєте роз’яснення, котре підготували спеціально для Вас та тільки відносно Вашої ситуації. Звідси різні строки надання відповіді (5 робочих днів на запит та до 45 днів на звернення) та різні вимоги до оформлення запиту на інформацію і звернення громадян.

Будь ласка, не вживайте у запитах формулювання на зразок: « Прошу повідомити, чи відомо Міністру культури, молоді та спорту України, що Фонд державного майна України не планує укладати договір оренди будівлі?» . Таке запитання може бути розцінене розпорядником як звернення громадянина і, відповідно, підпадатиме під регулювання спеціального закону (Закон України «Про звернення громадян») та матиме інші строки надання відповідей (до 45 днів) та інші вимоги до оформлення (необхідність вказувати адресу та ставити підпис).
Якщо Ви хочете подати запит на інформацію пишіть у питаннях: «Прошу надати копію рішення/розпорядження/проекту рішення №…», «Прошу надати копію документу, який встановлює/регулює….». У інформаційному запиті уникайте прохання роз’яснити, розглянути конкретну скаргу чи врегулювати конфліктну ситуацію – це буде розцінене розпорядником як звернення громадян.

Як видно із відповіді, надісланої Кабінетом Міністрів, посадовці цього органу класифікували цей запит як скаргу, тобто - звернення громадянина. Незважаючи на те, чи розцінив розпорядник Ваш лист як запит на доступ до публічної інформації чи як звернення громадянина, відповідь має надійти. Якщо відповіді немає – таку ситуацію безумовно треба оскаржувати або до вищого органу розпорядника (як у цьому випадку), або до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Слід разом з цим пам’ятати, що скарга подається в порядку Закону України «Про звернення громадянина», тому притримуйтеся будь ласка порядку подання звернення громадянина, передбаченого статтями 5-8 Закону України «Про звернення громадян». Зокрема, скаргу можуть повернути з формальних підстав - відсутня адреса скаржника та його/її підпис. У такому випадку не вагайтеся подати скаргу знову, оформивши її відповіднодо Закону України "Про звернення громадян".