Щодо якості питної води та витрачання великої кількості реагентів
-
Від: Юрій Бевз
До: Хмельницька міська рада -
Доброго дня!
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
МКП «Хмельницькводоканал» у 2022 році закупив 33.3 тонни гіпохлориту марки А на суму 1299453.00 грн ( відкриті дані з порталу Prozorro) , більш того , вказане підприємство планує до 31 травня 2023 року закупити ще 46.99 тонн (ID: UA-2022-12-16-016529-a , ID: UA-2022-11-25-012161-a ) !
Наявна інформація , що керівник цього підприємства приховує дійсні показники результатів лабораторних аналізів питної води ( які насправді значно перевищують допустимі норми) та здійснює додаткове хлорування питної води з застосуванням великої кількості реагенту гіпохлориту натрію марки А .
Повідомляю , що МКП «Хмельницькводоканал» придбав електролізну установку SES-2000-M/K-RU фірми Grundfos , яка виробляє гіпохлорит натрію ( максимальна продуктивність - не менше 2,0 кг / год в розрахунку за активним хлором- відкриті дані з порталу Prozorro ) .
Прошу надати наступну інформацію та відповіді на питання:
1. Чому комунальне підприємство «Хмельницькводоканал» витрачає кошти на придбання такої великої кількості гіпохлориту нарію , який виробляється та наявний на підприємстві?
2. З якою метою та на що саме комунальне підприємство «Хмельницькводоканал» витрачає таку велику кількість гіпохлориту натрію ?
3. Чи наявна загроза життю та здоров’ю мешканців Хмельниччини, які є споживачами послуг , що надає зазначене підприємство та споживають таку питну воду?
Враховуючи зазначене вище, також прошу Вас негайно звернутися до Держпродспоживслужби з питання здійснення нею незалежної перевірки МКП Хмельницькводоканал та проведення відповідних аналізів питної води та оприлюднити у формі відкритих даних відповідні результати.
З повагою,
Юрій Бевз
Доброго дня!
Відповідно до даних , які зазначено:
- на сайті https://youcontrol.com.ua/catalog/compan...,
- відомостях в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а також згідно Статуту МКП Хмельницькводоканал, Хмельницька міська рада є власником міського комунального підприємства – МКП Хмельницькводоканал.
Це свідчить про те, що Хмельницька міська рада, будучи власником МКП ХМЕЛЬНИЦЬКВОДОКАНАЛ є розпорядником запитуваної мною публічної інформації у надісланому запиті, оскільки володіє цим підприємством.
Мій запит адресований власнику МКП Хмельницькводоканал, а отже посилання у відмові на ч.2 ст. 2 Закону України «Про доступ до публічної інформації» є неправомірним та безпідставним.
Більш того, звертаю Вашу увагу, що у ч.2 ст.2 Закону України «Про доступ до публічної інформації» йдеться про те, що :
Цей Закон не поширюється на відносини щодо отримання інформації суб'єктами владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій, а також на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальним законом.
Звертаю Вашу увагу, що Вами отримано мій запит ( запитувач інформації – фізична особа) , оскільки саме Хмельницька міська рада , будучи власником МКП Хмельницькводоканал є розпорядником запитуваної мною інформації. Про отримання інформаціїї суб'єктом владних повноважень, в даній ситуації та враховуючи характер та зміст мого запиту, взагалі не йдеться.
Більш того, мій запит стосується саме публічної інформації, а отже не є зверненням у формі звернення громадян.
Таким чином, відмова Хмельницької міської ради у наданні мені запитуваної публічної інформації є протиправною.
Звертаю увагу, що відповідно до статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» Розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках:
1) розпорядник інформації не володіє і не зобов’язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит;
2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 цього Закону;
3) особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 Закону фактичні витрати, пов’язані з копіюванням або друком;
4) не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п’ятою статті 19 Закону.
В отриманому листі , не зазначено жодної з цих підстав для відмови наданні запитуваної мною інформації.
Більш того, якщо Хмельницька міська рада не володіє інформацією щодо причин купівлі реагенту – гіпохлориту натрію марки А в таких величезних обсягах ( про що є інформація у відкритих деревах -https://prozorro.gov.ua/) підприємством, власником якого вона є, а також якщо не володіє інформацієї щодо результатів аналізів питної води у місті Хмельницькому , яку споживають мешканці міста Хмельницького , то будучи власником міського комунального підприємства Хмельницькводоканал, Хмельницька міська рада зобов’язана такою інформацією володіти!
Згідно вимог ч.3. ст. 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» Розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов'язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача.
Керуючи приписами ч.4. ст. 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» У відмові в задоволенні запиту на інформацію має бути зазначено:1) прізвище, ім'я, по батькові та посаду особи, відповідальної за розгляд запиту розпорядником інформації;2) дату відмови;3) мотивовану підставу відмови;4) порядок оскарження відмови;5) підпис.
В отриманому листі , не зазначено ані тмотивованої підстави відмови, ані порядку оскарження відмови.
У разі не надання мені відповіді на мій запит про отримання публічної інформації у передбачені Законом України «Про доступ до публічної інформації» строки та порядку, залишаю за собою право негайно залучити до цього питання ЗМІ, телебачення та повідомити Офіс Президента України, відповідні правоохоронні органи про порушення моїх прав громадянина та бездіяльність з боку Хмельницької міської ради з питання, яке стосується якості питної води у місті Хмельницькому, безпеки життя мешканців міста Хмельницького та необгрунтованого використання великої кількості реагенту для знезараження води підприємством МКП Хмельницькводоканал, власником якого є Хмельницька міська рада.
З повагою,
Юрій Бевз