Щодо екологічного становища від цегельного заводу в с. Бачкурине Черкаської області
Доброго дня!
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
Наше село - Бачку́рине, у Монастирищенській міській громаді Уманського району Черкаської області. Розташоване за 7 км на південний схід від міста Монастирище та за 14 км від залізничної станції Монастирище. Населення становить приблизно 1000 осіб.
Моє дитинство пройшло в цьому затишному, мальовничому куточку природи, з ставочками, луками та лісами. І не було ніяких підприємств, які б забруднювали довкілля своєю діяльністю.
Але, починаючи з 2000-х років, на пагорбах, над селом почали добувати глину і утворили так званий цегельний завод. Сама історія відкриття мені не відома, але, на сьогоднішній день в селі є таке собі підприємство
ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО «БАЧКУРИНСЬКА СІЛЬСЬКА КОМУНАЛЬНА СЛУЖБА» Код ЄДРПОУ 30885677 (Адреса 19153, Україна, Уманський р-н, Черкаська обл., село Бачкурине, вул. Колгоспна, буд., 4, тел. +380 (67) 459-30-67. Дата заснування 18.04.2000).
Директор і власник Прокопенко Анатолій Васильович
Основний вид діяльності
23.32 Виробництво цегли, черепиці та інших будівельних виробів із випаленої глини.
Інші види діяльності:
Добування піску, гравію, глин і каоліну,
Монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування,
Роздрібна торгівля залізними виробами, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами в спеціалізованих магазинах,
Вантажний автомобільний транспорт,
Будівництво житлових і нежитлових будівель,
Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.
Багато років цей завод виробляє цеглу, дуже багато цегли !!!
Від такої діяльності страждає все довкілля, ставок, скидаються стічні води ....
Вже почали проводити діяльність на другій горі.
Переживаю за всіх наших мешканців, тому що може бути екологічна катастрофа, основна частина села знаходиться в низині, якщо відходи від виробництва підуть вниз, просто це знищить село! Всі мовчать, тому що багато хто працював і працює на цьому заводі, хтось просто боїться Прокопенка.
Прокопенко ще й взяв в оренду ставки в селі і практично їх привласнив собі, нікого не підпускає, ні просто посидіти біля води ні рибу ловити.
Такий собі місцевий буржуй. За всі роки своєї діяльності казково збагатився, тому що всі доходи правласнює собі, а своїх співробітників обманює на зарплату і не оформлює на роботу.
І от в мене виникає таке запитання: “Чи є тут підстава для покладання юридичної відповідальності на Прокопенка А.В. за порушення екологічного законодавства вчиненого у сфері природокористування, відтворення природних ресурсів, охорони навколишнього природного середовища та забезпечення екологічної безпеки?
Знаю, що були перевірки з екологічної служби, але він обійшовся простими штрафами.
Адже надра є виключною власністю Українського народу і надаються тільки у користування.
Тому, виходячи з вищевикладеного, хочу знати, чи є спеціальний дозвіл на користування надрами у Прокопенка Анатолія Васильовича? На якій підставі він його отримав, який орган видав, коли і на скільки років?
Хочу їх переглянути для ознайомлення.
Мешканці села будуть дуже вдячні, якщо ви проведете перевірку діяльності вищевказанного підприємства та його директора.
З повагою,
Світлана
--
Державна екологічна інспекція України
Відділ державного екологічного нагляду (контролю) надр Департаменту
державного екологічного нагляду (контролю)