Щодо категорії працівників, які підлягають медичному огляду
-
Від: Андрій
До: Міністерство охорони здоров'я -
Доброго дня!
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
Відповідно до абзацу 18 пункту 20 частини 1 статті 8 Закону України "Про систему громадського здоров'я" МОЗ затверджує порядок організації, проведення та ведення єдиної електронної системи обліку результатів обов’язкових медичних оглядів працівників певних категорій.
Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затверджений наказом МОЗ від 21.05.2007 N 246 (далі - Порядок № 246).
Пунктами 2.2. та 2.3. Порядку № 246 передбачено, що заклади державної санітарно-епідеміологічної служби щорічно за заявкою роботодавця (його представника), за участю представника первинної профспілкової організації або уповноваженої працівниками особи визначають категорії працівників, які
підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду та до 1
грудня складають Акт визначення категорій працівників, які
підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду за формою,
зазначеною у додатку 1.
На підставі Акта визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, роботодавець складає протягом місяця у чотирьох примірниках поіменні списки працівників, які підлягають періодичним медичним оглядам, за формою, зазначеною у додатку 2 на паперовому та
електронному носіях, узгоджує їх у санітарно-епідеміологічній станції.
З огляду на викладене, прошу поінформувати до яких закладів державної санітарно-епідеміологічної служби слід звернутися роботодавцю для визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду.
Якщо таких закладів не існує чи вправі роботодавець не узгоджувати із санітарно-епідеміологічною станцією (яка ліквідована) поіменні списки працівників, які підлягають періодичним медичним оглядам, за формою, зазначеною у додатку 2 до Порядку № 246.
В яких нормативно-правових актах передбачена відповідальність у разі самостійного визначення роботодавцем за участю уповноваженої працівниками особи категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду по причині відсутності закладів державної санітарно-епідеміологічної служби.
Чи є правові наслідки не погодження із санітарно-епідеміологічною службою поіменних списків працівників, які підлягають періодичним медичним оглядам, за формою, зазначеною у додатку 2 до Порядку № 246.
Якою нормою права чітко передбачено, що роботодавцеві заборонено направляти до закладів охорони здоров'я для медичного огляду працівників, які зайняті у шкідливих або тяжких умовах праці за результатами атестації робочих місць, згідно поіменних списків таких працівників, які непогоджені санітарно-епідеміологічною службою, з подальшим наданням пільг для таких працівників, передбачених законодавством.
З повагою,
Андрій