Щодо можливості внутришньо переміщених осіб подавати Петиції Одеському міському голові.
-
Від: Головко Валерій
До: Одеська міська рада -
Доброго дня!
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
Одеська міська рада прийняла Рішення № 424-VII 16.03.2016 р. «ПОРЯДОК РОЗГЛЯДУ ЕЛЕКТРОННИХ ПЕТИЦІЙ, АДРЕСОВАНИХ ОРГАНАМ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ М. ОДЕСИ» (надалі – Положення).
Згідно п.1.2. Положення Електронна петиція (далі – Петиція) – є однією з форм участі членів територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування та становить собою колективне електронне звернення членів територіальної громади до Одеської міської ради або її виконавчих органів, яке подається через сервіс подачі електронних петицій громадян, посилання на який міститься на офіційному веб-сайті Одеської міської ради (далі – офіційний веб-сайт Одеської міської ради), або веб-сайт громадського об’єднання, що здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції.
Згідно п.2.1. Для створення Петиції або участі у голосуванні на підтримку окремих електронних петицій, адресованих органам місцевого самоврядування м. Одеси, особа має пройти процедуру реєстрації на відповідному веб-сайті, за результатами якої створюється особистий кабінет відповідної особи, із використанням якого особа може створювати Петиції та віддавати свій підпис на підтримку Петицій, створених іншими авторами (ініціаторами).
Згідно ст.1 «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (надалі – Закон) внутрішньо переміщеною особою (ВПО) є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Статтею 4 Закону встановлено, що Факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 цього Закону. Підставою для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є проживання на території, де виникли обставини, зазначені в статті 1 цього Закону, на момент їх виникнення.
Згідно ст.5 Закону довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи засвідчує місце проживання внутрішньо переміщеної особи на період наявності підстав, зазначених у статті 1 цього Закону.
Згідно ст.9 Закону ВПО має інші права, визначені Конституцією та законами України.
ПРОШУ:
1)Надати роз’яснення щодо можливості ВПО пройти процедуру реєстрації на відповідному веб-сайті, за результатами якої створюється особистий кабінет відповідної особи, із використанням якого особа може створювати Петиції та віддавати свій підпис на підтримку Петицій, створених іншими авторами (ініціаторами), якщо ВПО поживає у м.Одеса, має довідку про взяття на облік, яка видана органами Одеської міської ради, але зареєстрована на території Донецької, Луганської областей та Автономної республіки Крим.
2)Повідомити про розгляд цього звернення у встановлений законом строк.
З повагою,
Головко Валерій