Щодо надання інформації
До цього запиту є юридичний коментар. Перейти до коментаря
Доброго дня!
У листі Програми розвитку ООН в Україні від 09.12.2019 №UKR/HP/CE/2019/659 ПРООН надсилає до МОЗу на погодження кошторис №141 від 09.12.2019 та відкликає кошторис №141 від 29.11.19, а також анульовано позиції по відповідним лікам кошторису №43/Е 13.12.2018.
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
які саме позиції по відповідним лікам кошторису №43/Е 13.12.2018 анульовано і чому;
на підставі чого замінюється кошторис №141 від 29.11.19.
МОЗ відмовляється надавати інформацію!!!
З повагою,
Леонід Данільченко
Коментує Христина Буртник, медіа-юристка ГО "Центр демократії та верховенства права"
На жаль, надсилання запиту до Кабінету Міністрів нічого не вирішить, адже цей орган не володіє запитуваною інформацією. Як результат – пересилання запиту до МОЗ. І тільки це Міністерство може і повинно надавати таку інформацію. До КМУ, як до вищого органу, запитувач має право поскаржитись на дії МОЗ. Скарга повинна бути надіслана і розглянута в порядку Закону «Про звернення громадян».
Скоріш за все МОЗ відмовляло запитувачу на попередній запит через те, що запитувана інформація не є публічною. І така відмова була б законною.
Щоб надати інформацію розпоряднику необхідно провести аналіз документів, вибрати певні позиції по лікам, а також надати роз’яснення щодо певних причин. Скоріш за все розпоряднику потрібно «створити» інформацію на цей запит. Такого обов’язку відповідно до Закону «Про доступ до публічної інформації» у нього немає.
Тому запитувачу слід переформулювати свій запит. Запитати конкретні документи (наприклад, попередній і остаточний варіант кошторису і супровідний документ, в якому зазначені причини зміни, якщо такий є), а також самому їх порівняти.