Щодо надання інформації
-
Від: Мария
До: Фонд державного майна України -
Доброго дня!
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
Новим п. 14 Прикінцевих та перехідних положень Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. № 435-IV (далі — ЦКУ) уточнено, що в ситуації з карантином може застосовуватися ч. 6 ст. 762 ЦКУ. Тобто на час карантину орендар може бути звільнений від плати за користування майном, якщо майно не могло бути використане ним.
Законотворці лише підкреслили можливість застосування чинної норми тільки для тих, хто не може наразі використовувати орендоване майно.
Просимо роз'яснити:
1. чи можуть бюджетні установи - орендодавці застосовувати цю норму? кого можуть звільнити в даному випадку від орендної плати? яким чином це звільнення оформлюється документально, чи потрібно оформлювати додаткову угоду?
2. чи можуть бюджетні установи - орендарі вимагати звільнення від орендної плати, якщо орендар не погоджується добровільно застосувати цю норму?
3. бюджетна установа сплачу за оренду 1 грн в рік відповідно до п. 10 Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою КМУ від 4 жовтня 1995 р. № 786. чи подовжується "оплачений рік" на період карантину, якщо установа користується послабленням, наданим ч. 6 ст. 762 ЦКУ? як документально оформлюється дана ситуація? чи потрібна додаткова угода чи достатньо обімнятися листами?
4. Якщо орендар отримав звільнення від сплати орендної плати на період карантину, чи підлягає він звільненню і від компенсації витрат балансоутримувача? Зауважимо, що можуть бути певні витрати балансоутримувача, які не зменшуються навіть якщо орендар не має доступу до приміщення (наприклад, охорона, централізоване опалення, прибирання прибудинкової території).
З повагою,
Мария
Шановна пані Маріє!
За результатами опрацювання Вашого запиту, що надійшов 06.04.2020 на електронну пошту Фонду державного майна, визначену для подання запитів на публічну інформацію, і в межах компетенції повідомляємо.
Частиною другою статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» (далі – Закон) публічна інформація – відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, яка була отримана або створена у процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Частиною п’ятою статті 19 Закону визначено, що запит на інформацію має містити загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо.
Згідно з частиною другою статті 2 Закону цей Закон не поширюється, зокрема, на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальним законом.
Звернення розглядаються згідно з Законом України «Про звернення громадян». Ваш запит за змістом не відповідає вимогам до запиту на інформацію, містить по суті прохання про роз’яснення, тому не може бути розглянутим відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Тому пропонуємо Вам звернутися відповідно до Закону України «Про звернення громадян»: письмово, засобами поштового зв’язку (вул. Генерала Алмазова, 18/9 м. Київ, 01133), через заповнення форми для подання електронного звернення громадян до Фонду державного майна України за посиланням: http://www.spfu.gov.ua/form/e-zvernenny...., або ж усно за телефоном:(044)254-29-76.
Відділ звернень громадян
та публічної інформації
Департаменту комунікацій та маркетингу
Фонду державного майна України