Щодо надання інформації

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи).
у разі ненадання або надання неповної інформації, ви оскаржуватимете бездіяльність розпорядника відповідно до статті 23 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» до керівника розпорядника, вищого органу, суду або Омбудсмана.

Працівники, які працюють за сумісництвом, одержують зарплату за фактично виконану роботу (абз. 2 п. 2 постанови КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 р. № 245 (далі — постанова .№ 245).
У листі від 18.02.2015 р. № 1/11-2072 фахівці МОН свого часу стверджували, що педагогам-сумісникам педагогічну роботу потрібно оплачувати погодинно, а не за тарифікацією, посилаючись на п. 73 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затверджена наказом МОН від 15.04.1993 р. № 102 (далі — Інструкція № 102).
По-перше, в абз. 2 п. 2 постанови № 245 не написано, що оплачувати слід саме години роботи, відпрацьовані сумісником. Якщо працівникам встановлено окладну систему оплати праці (а для педагогів діє окладна система, а не погодинна), то фактично виконаною роботою буде відпрацьований час, а оплата — виходячи з окладу, пропорційно зайнятості. При цьому зайнятість в умовах неповного робочого часу розраховуємо як відношення кількості годин, що відпрацьовуються за робочий тиждень в режимі неповного робочого часу, до повної норми робочого тижня такого працівника (40 годин або менше).
По-друге, положення п. 73 Інструкції № 102 щодо погодинної оплати праці застосовні до «… оплати працівників підприємств, організацій та установ, які залучаються для педагогічної роботи». Тобто йдеться про оплату годин роботи працівників, які залучаються до педагогічної роботи, а не про оплату праці педагогічних працівників.
У випадку, коли педагог працює за сумісництвом, не йдеться про те, що його «залучено до педагогічної роботи». Його прийняли на роботу, як і основних працівників.
І він буде працювати постійно, а не декілька днів, як працівник, якого залучили до викладання.
Чому ж тоді роботу сумісників потрібно оплачувати по-інакшому, аніж основних працівників, які отримують зарплату за тарифікацією?
Свого часу фахівці Мінсоцполітики в листі від 27.01.2015 р. № 74/13/84-15 висловили іншу думку, аніж МОН. Вони підвели до такого: п. 64 Інструкції № 102 встановлено, що розмір повної ставки зарплати (посадового окладу) вчителям, викладачам, вихователям та іншим педагогічним працівникам виплачується за 3 години педагогічної (викладацької) роботи на день або за 18 годин на тиждень. Якщо працівник виконує педагогічну роботу за сумісництвом, його педагогічне навантаження становить 0,5 ставки, або 9 годин на тиждень. Тож і оплачувати потрібно як половину ставки. Тобто застосовувати єдиний механізм оплати як працівників, які працюють на повну ставку, так і працівників-сумісників, які працюють на частину ставки: за тарифікацією.
Але є і виключення. Так, за п. 90 Інструкції № 102 керівникам гуртків (секцій, студій та інших форм гурткової роботи) в школах, вищих навчальних закладах I–II рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах, позашкільних та інших закладах освіти, для яких робота в освітніх закладах не є основною, зарплата визначається виходячи з фактичної кількості годин занять з гуртківцями та годинної ставки, визначеної шляхом ділення місячної ставки заробітної плати на 76,2 год (середньомісячна норма годин на ставку).
Тобто для керівників гуртків–сумісників (як внутрішніх, так і зовнішніх) п. 90 Інструкції № 102 чітко встановлено, що оплата їх праці здійснюється за п. 73 Інструкції № 102. І тільки для них! Про інших педагогічних працівників нема ані слова про погодинну оплату праці.
Простимо надати роз’яснення щодо того, як оплачувати працю педагогічних працівників, які працюють за сумісництвом: погодинно чи за тарифікацією.

З повагою,

Вікторія

Міністерство освіти і науки, Міністерство освіти і науки України

1 Attachment

 

 

Міністерство освіти і науки України

 

Наша адреса:

[email address]

 

Міністерство освіти і науки, Міністерство освіти і науки України

1 Attachment

 

 

Міністерство освіти і науки України

 

Наша адреса:

[email address]