Щодо надання інформації щодо державних підприємств
До цього запиту є юридичний коментар. Перейти до коментаря
Доброго дня!
Статтею 6 Закону України «Про управління об'єктами державної власності» визначено, що уповноважені органи управління забезпечують відповідно до встановленого Кабінетом Міністрів України порядку відрахування до Державного бюджету України частини прибутку (доходу) державними підприємствами, господарськими структурами.
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
інформацію про конкретні суми, що перераховані до Державного бюджету державними підприємствами, що належать до сфери управління МОЗ у 2019 році.
З повагою,
Леонід Данільченко
--------------------------------------------------------------------------
This email was scanned by Bitdefender
Віта Володовська, медіа-юристка ГО "Лабораторія цифрової безпеки"
Одним із важливих принципів доступу до публічної інформації, є максимальне спрощення процедури подання запиту громадянами. Стаття 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» вимагає зазначати у запиті лише загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо.
Таким чином, розпорядники інформації не повинні вимагати у запитувачів вказання конкретного номеру документа чи інших його реквізитів і деталей, адже досить часто така інформація може бути невідомою для запитувача. Водночас, запитувач повинен досить чітко описати інформацію, яку він хоче отримати у відповідь на запит для того, щоб розпорядник міг підготувати повну та точну відповідь.
У цій ситуації, вимоги Державного казначейства України щодо вказання регіону, коду бюджетної класифікації, номерів рахунків платників, ЄДРПОУ підприємств, яких стосується запит, є надмірними. Оскільки запитувача цікавили загальні суми, перераховані відповідними підприємствами до державного бюджету, для надання цієї інформації, розпоряднику інформації мало б вистачити вказання лише коду ЄДРПОУ відповідних підприємств, якого було б достатньо для ідентифікації суб’єктів, які здійснювали відрахування.
При цьому, посилання у запиті лише на «державні підприємства, що належать до сфери управління МОЗ» справді може бути недостатнім для підготовки відповіді, оскільки у системі обліку Казначейства, інформація про сферу управління не відображається, тобто, для пошуку інформації потрібно здійснити додатковий аналіз, який виходить за межі надання готової і зафіксованої публічної інформації.
Таким чином, я б порадила запитувачу направити до МОЗ повторний запит з проханням надати перелік державних підприємств, що належать до сфери управління МОЗ, із зазначенням коду ЄДРПОУ. Далі отриманий перелік можна використати при поданні повторного запиту до Державного казначейства України, у якому просити надати інформацію про суми, що були перераховані до Державного бюджету у 2019 році підприємствами, вказаними у переліку (із зазначеними кодами ЄДРПОУ).