Щодо надання копій документів

До цього запиту є юридичний коментар. Перейти до коментаря

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
копію структури апарату МОЗ, що чинна станом на 13.02.20;
копію штатного розпису апарату МОЗ, що чинний станом на 13.02.20

З повагою,

StopCor

Publishinfo, Кабінет Міністрів України

1 Attachment

³ .

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]

Publishinfo, Кабінет Міністрів України

1 Attachment

³ .

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]

Юридичний коментар

Віта Володовська, медіа-юристка ГО "Лабораторія цифрової безпеки"

У своєму запиті до Кабінету Міністрів України запитувач просить надати йому копію структури та штатного розпису апарату МОЗ. Секретаріат Кабінету Міністрів на підставі частини третьої статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації», переслав запит до МОЗ як до належного розпорядника.

Така відповідь Секретаріату є правомірною, оскільки запитані відомості дійсно мають знаходитися у володінні Міністерства, а не Секретаріату Кабміну.

Відповідно до статті 21 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» Кабінет Міністрів України затверджує лише граничну чисельність працівників міністерств в межах коштів, передбачених у Державному бюджеті України для утримання органів виконавчої влади, а також за обґрунтованим поданням керівника центрального органу виконавчої влади визначає (зокрема, міністра) кількість заступників такого керівника.
Кабінет Міністрів України також визначає загальні вимоги до формування структури апарату міністерства. Водночас, безпосередньо структуру апарату міністерства відповідно до статті 11 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» затверджує сам міністр.

Закон «Про центральні органи виконавчої влади» визначає також особливий порядок затвердження штатного розпису міністерства. Цю функцію покладено на державного секретаря міністерства, підзвітного міністру, який має погодити відповідний документ із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики. Тобто, розпорядником інформації щодо штатного розпису є як МОЗ, так і Міністерство фінансів України.

Зважаючи на те, що пересилання запитів між розпорядниками може суттєво подовжити строк отримання інформації (який рахується саме з моменту отримання листа належним розпорядником) доцільно одразу надсилати запит до того органу, який з більшою вірогідністю безпосередньо володіє необхідними відомостями.

Варто також зауважити, що відповідно до статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» усі органи влади зобов’язані оприлюднювати на своїх офіційних веб-сайтах інформацію про організаційну структуру, місію, функції, повноваження, основні завдання, напрями діяльності та фінансові ресурси (структуру та обсяг бюджетних коштів, порядок та механізм їх витрачання тощо). Таким чином, ознайомлення з такою інформацією при підготовці запиту може допомогти правильно визначити належного розпорядника та предмет запиту.