Щодо надання офіційного тлумачення положень Конституції України
-
Від: Людина
До: Конституційний Суд України -
Щодо надання офіційного тлумачення положень Конституції України
Згідно зі статтею 150 Конституції України та статтею 13 Закону України "Про Конституційний Суд України", звертаюся з офіційним запитом до Конституційного Суду України з метою отримання конституційного тлумачення низки положень Конституції України. Метою цього запиту є забезпечення чіткого розуміння та єдиного застосування конституційних норм, зокрема тих, що стосуються введення, скасування та продовження правових режимів воєнного стану та мобілізації.
Прошу надати офіційне тлумачення наступних статей Конституції України:
Стаття 106, пункт 19 та пункт 20 – щодо повноважень Президента України в частині введення та скасування правового режиму воєнного стану та мобілізації. Прошу роз'яснити, чи охоплює надане Конституцією право введення та скасування воєнного стану можливість продовження цих правових режимів, якщо термін дії вичерпується, або чи це право обмежується лише введенням та скасуванням, без повноважень на продовження.
Стаття 106, пункт 31 – щодо механізму ухвалення рішення про введення воєнного стану через подання Президентом України на розгляд Верховної Ради. Прошу роз'яснити, чи передбачено в Конституції право Президента делегувати або іншим чином передати Верховній Раді право приймати рішення про продовження режиму воєнного стану.
Стаття 19 – у частині, що визначає обмеження для органів державної влади, їх посадових осіб, а також Президента України, діяти виключно в межах своїх конституційних повноважень. Прошу надати тлумачення, чи є правомірним ухвалення рішення про продовження воєнного стану Верховною Радою за відсутності прямого положення Конституції, яке б дозволяло Президенту передавати на розгляд Верховної Ради питання про продовження такого правового режиму.
Обґрунтування необхідності офіційного тлумачення
Офіційне тлумачення Конституційного Суду України є необхідним для уникнення неоднозначного тлумачення положень Конституції України. Відсутність чіткого розуміння меж повноважень Президента України та Верховної Ради України у контексті правових режимів воєнного стану та мобілізації може призвести до порушення принципу правової визначеності та конституційного порядку. Крім того, рішення про продовження таких правових режимів зачіпає основоположні права і свободи громадян, що гарантуються Конституцією України, та вимагає беззаперечного дотримання конституційних норм.
Вимога
З огляду на вищевикладене та з метою отримання однозначного трактування положень Конституції України, прошу Конституційний Суд України надати офіційне тлумачення зазначених статей, що сприятиме правовій визначеності у питаннях, які є важливими для забезпечення дотримання конституційних прав і свобод громадян.
, . .
[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]