Щодо надання роз'яснень

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Згідно виклику для участі в судовому засіданні в якості законного представника потерпілого працівник увільняється від основної роботи. За час участі в судовому засіданні роботодавець не проводить нарахування заробітної плати працівникові. Середній заробіток за час участі в судовому засідання законному представнику потерпілого виплачує орган, який зробив виклик відповідно до п. 7 Інструкції про порядок і розміри компенсації (відшкодування) витрат та виплати винагороди особам, що викликаються до органів досудового розслідування, прокуратури, суду або до органів, у провадженні яких перебувають справи про адміністративні правопорушення, та виплати державним спеціалізованим установам судової експертизи за виконання їх працівниками функцій експертів і спеціалістів, затвердженої постановою КМУ від 01.07.1996 р. № 710.
Період залучення до судового засідання не займає цілий робочий день, а лише кілька годин. По закінченню судового засідання законний представник потерпілого повертається на роботу. Тобто фактично працівника увільняють лише на кілька годин.
В зв’язку з цим виникають запитання:
1. Як відобразити в Табелі обліку використання робочого часу (далі — Табель) період відсутності працівника на роботі у зв’язку з участю в судовому засіданні? Форма Табеля передбачає внесення однієї відмітки про явки/неявки на роботу за один день. Як заповнити Табель, якщо працівник лише кілька годин був відсутній на роботі у зв’язку із участю в судовому засіданні?
2. Як оплачувати присутність на роботі працівника з установленим окладом (тарифною ставкою), якщо кілька годин він був відсутній у зв’язку з участю в судовому процесі, а решту годин відпрацював? Відповідно до листа Міністерства соціальної політики України від 15.04.2019 р. № 553/0/206-19 у випадку, коли працівником, котрому встановлено оклад (тарифну ставку) відпрацьовано неповний місяць, розрахунок зарплати необхідно проводити пропорційно відпрацьованим ДНЯМ. Проте у випадку відсутності на роботі декілька годин, а не цілий день такий принцип розрахунку використати неможливо.
3. Як виконувати вимогу ст. 3-1 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР? Згідно неї за виконану роботу працівник повинен отримати зарплату не менше її мінімального розміру, яка обрахована пропорційно його зайнятості. Як у випадку участі в судовому засіданні обрахувати зайнятість працівника за основним місцем роботи (щоб визначити доплату до мін зарплати пропорційно зайнятості)?

З повагою,

Людмила