Щодо надання роз'яснень
Доброго дня!
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
Відповідно до п. 4 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.1993 р. № 43 та п. 4 постанови КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 р. № 245 керівники державних підприємств, установ, організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів державних підприємств, установ, організацій (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їхні заступники не мають права працювати за сумісництвом (за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності).
В установі являється вакантною посада "завідувача господарством", вона належить до керівних. Відповідний висновок випливає із положень Класифікатора професій ДК 003:2010, затвердженого наказом Держспоживстандарту від 28.11.2010 р. № 327 та Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 1 «Професії керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців, що є загальними для всіх видів економічної діяльності», затвердженого наказом Мінпраці від 29.12.2004 р. № 336.
Тобто завідувач господарства бюджетної установи не може працювати за сумісництвом. Виняток становлять тільки наукова, викладацька, медична і творча діяльність.
В зв’язку з цим виникає запитання: чи можна обіймати по сумісництву керівну посаду в бюджетній установі? Наприклад, інженер з охорони праці (основне місце роботи) бюджетної установи бажає працювати в цій же установі за внутрішнім сумісництвом на посаді завідувача господарством.
З повагою,
Людмила
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України отримало Ваш електронний лист та повідомляє.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України “Про доступ до публічної інформації” публічна інформація – відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, яка була отримана або створена у процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Зазначений лист містить прохання про надання роз’яснення законодавства, що потребує створення нового документу, тому відповідь Вам буде надано у термін, визначений Законом України “Про звернення громадян”.
З повагою
Відділ доступу до публічної інформації та розгляду звернень громадян