Щодо надання статистичної інформації у справах щодо кримінального переслідування за статтями 374, 397, 398, 399, 400 Кримінального кодексу України

Володимир БОГАТИР

Доброго дня!

Користуючись нагодою, висловлюю Вам свою повагу та звертаюсь до Вас з приводу наступного.

Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» – Державна судова адміністрація України є державним органом у системі правосуддя, який здійснює організаційне та фінансове забезпечення діяльності органів судової влади, вивчає практику організації діяльності судів, розробляє і вносить у встановленому порядку пропозиції щодо її вдосконалення та забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень.

✵ ✵ ✵

Ганебні випадки грубого порушення права на захист і порушення професійних прав адвокатів при здійсненні адвокатської діяльності – мають високий суспільний інтерес, є предметом широкої суспільної дискусії та стали темою чисельних публікацій в засобах масової інформації.

✵ ✵ ✵

Відповідно, до статті 19 Загальної декларації прав людини, прийнятої і проголошеної резолюцією 217 A (III) Генеральної Асамблеї ООН від 10 грудня 1948 року та статті 10 Конвенції з прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року кожна людина має право безперешкодно шукати, одержувати і поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами і незалежно від державних кордонів.

Керуючись правом на доступ до офіційних документів визначеного Конвенцією Ради Європи про доступ до офіційних документів (Конвенція Тромсе), ратифікованої Законом України № 631-IX від 20.05.2020.

Згідно до статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Згідно статті 34 Конституції України кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Відповідно статті 5 Закону України «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

✵ ✵ ✵

На підставі наведеного та керуючись статтями 19, 34, 40, 68 Конституції України, статей 5, 9, 28, 29, 32, 33 Закону України «Про інформацію», статтями 1, 3, 4, 5, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, —

ПРОШУ:

1. Надати статистичну інформацію щодо кількості наданих судами у період часу з 2014 року по 2019 рік дозволів на затримання осіб за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених Кримінальним кодексом України (по кожній статті окремо):

• Стаття 374. Порушення права на захист
• Стаття 397. Втручання в діяльність захисника чи представника особи
• Стаття 398. Погроза або насильство щодо захисника чи представника особи
• Стаття 399. Умисне знищення або пошкодження майна захисника чи представника особи
• Стаття 400. Посягання на життя захисника чи представника особи у зв'язку з діяльністю, пов'язаною з наданням правової допомоги

2. Надати статистичну інформацію щодо кількості винесених судами ухвал, якими були задоволені клопотання співробітників правоохоронних органів про обрання запобіжних заходів, про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, про проведення обшуків у приміщеннях в зв’язку з вчиненням одного з кримінальних правопорушень, передбачених статтями 374, 397, 398, 399, 400 Кримінального кодексу України у період часу з 2014 року по теперішній час.

3. Надати статистичну інформацію щодо кількості винесених судами вироків та виправдувальних вироків у період часу з 2014 року по теперішній час за ознаками вчинення кримінальних правопорушень передбачених Кримінальним кодексом України (по кожній статті окремо):

• Стаття 374. Порушення права на захист
• Стаття 397. Втручання в діяльність захисника чи представника особи
• Стаття 398. Погроза або насильство щодо захисника чи представника особи
• Стаття 399. Умисне знищення або пошкодження майна захисника чи представника особи
• Стаття 400. Посягання на життя захисника чи представника особи у зв'язку з діяльністю, пов'язаною з наданням правової допомоги

З повагою,

Володимир БОГАТИР

Член Комітету захисту прав адвокатів
та гарантій адвокатської діяльності
Національної асоціації адвокатів України

Державна Судова Адміністрація України, Державна судова адміністрація України

1 Attachment