щодо сплати ФОП єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування в період карантину

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Законом України № 533 внесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Зокрема, за періоди з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.
У зв'язку з цим виникає питання. Як зарахується уже сплачений за цей період єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування? Він зарахується, як переплата в майбутньому чи як сплата за період з 1 по 31 березня?

З повагою,

Людмила

Державна податкова служба України

У зв’язку із прийняттям постанови Кабінету Міністрів України № 211 від 11.03.2020 «Про запобігання поширенню на території України COVID 19» відповідно до вимог статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10.03.2020 на всій території України встановлено карантин та постановлено міністерствам та іншим органам виконавчої влади забезпечити своєчасне і повне проведення профілактичних та протиепідемічних заходів.
З метою правильного застосування законодавства про працю під час дії карантинних заходів та з метою недопущення розповсюдження короновірусної інфекції, збереження життя, здоров’я та забезпечення безпеки працівників та оточуючих людей, керуючись приписами статті 14 Закону України «Про охорону праці», якою передбачено, що працівник зобов'язаний дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства, керуючись вимогами Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13.11.2011 № 2939-VI (зі змінами), Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 № 393/96-ВР (зі змінами) та Наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку розгляду звернень та організації особистого прийому громадян у Державній фіскальній службі України та її територіальних органах» від 02.03.2015 № 271. Відповідь на запити надається засобами електронної пошти.
Державна фіскальна служба України за результатами Вашого звернення повідомляє.
Згідно із статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Державна фіскальна служба України реорганізована відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» (далі - постанова № 1200), шляхом поділу на Державну податкову службу України (далі - ДПС) та Державну митну службу України» (далі - Держмитслужба).
Абзацом 4 пункту 2 постанови 1200 встановлено, що ДПС та Держмитслужба є правонаступниками майна, прав та обов’язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 682-р ДПС розпочала виконання функцій і повноважень ДФС з реалізації державної податкової політики та державної політики з адміністрування єдиного внеску.
Пунктом 1 Положення про ДПС затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06 березня 2019 року № 227, ДПС є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
На сьогодні ДФС є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів, який продовжує здійснювати повноваження та виконувати функції з реалізації державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску, здійснюючи оперативно-розшукову, кримінальну, процесуальну та охоронну функції до завершення здійснення заходів з утворення центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов’язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об’єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України.
Враховуючи викладене пропонуємо надіслати зазначений запит за належністю до Державної податкової служби України для розгляду згідно чинного законодавства.

показати цитоване