Щодо статусу працівників військових адміністрацій

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Людмила, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

У нас створено селищну військову адміністрацію. Виникає питання стосовно статусу її працівників: це посадові особи ОМС чи державні службовці?
Відповідно до п. 4 Порядку фінзабезпечення діяльності військових адміністрацій № 397 розмір заробітної плати працівників військових адміністрацій населених пунктів визначається згідно з умовами оплати праці, встановленими для працівників відповідних органів місцевого самоврядування. Тобто оплата праці, ранг та надбавка за вислугу років у таких працівників має бути відповідно до постанови КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 № 268.
Але те, що в них оплата праці, як у працівників органів місцевого самоврядування не надає їм статусу посадових осіб ОМС за замовчуванням.
Водночас згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 № 389-VIII на територіях, на яких введено воєнний стан, можуть утворюватися тимчасові ДЕРЖАВНІ органи — військові адміністрації.
Тож чи вірно, що працівники військових адміністрацій являються державними службовцями? Разом з тим оплата їх праці здійснюється відповідно до постанови № 268, а тривалість щорічної основної відпустки та додаткової відпустки за стаж державної служби визначається, як для державних службовців?

З повагою,

Людмила

Національне агентство України з питань державної служби

1 Attachment



Національне агентство України з питань державної служби

1 Attachment