Щодо визначення поняття "правомірні воєнні дії"
Доброго дня!
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
Згідно зі статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського Суду з прав людини» практика ЄСПЛ та Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950, ратифікована Україною 17.07.1997 (далі - Конвенція), застосовуються в Україні як джерело права.
Відповідно до частин 1, 2 статті 15 Конвенції під час війни або іншої суспільної небезпеки, яка загрожує життю нації, будь-яка Висока Договірна Сторона може вживати заходів, що відступають від її зобов'язань за цією Конвенцією, виключно в тих межах, яких вимагає гострота становища, і за умови, що такі заходи не суперечать іншим її зобов'язанням згідно з міжнародним правом. Наведене вище положення не може бути підставою для відступу від статті 2, крім випадків смерті внаслідок правомірних воєнних дій.
У статті 2 Конвенції мова йде про право кожного на життя.
Враховуючи викладене, прошу повідомити мене письмово (з посиланням на норми законодавства, у т.ч. міжнародного, яке є частиною національного законодавства), що саме мається на увазі під визначенням "правомірні воєнні дії"?
З’ясування суті даного поняття дозволить зрозуміти, у яких конкретно законодавчо визначених випадках державі можна відступати від права людини на життя.
Прошу надати мені відповідь по суті та не переадресовувати мій запит іншим розпорядникам інформації – зокрема, Мін’юсту, до якого я вже звертався, і який направив мій запит до Міноборони, яке мені так і не відповіло, а також до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
З повагою,
Олександр
Доброго дня!
Щиро дякую за відповідь, проте у ній я так і не побачив визначення поняття "правомірні воєнні дії".
Прошу надати чітке визначення даного терміну: "правомірні воєнні дії – це…".
І як розуміти формулювання у пункті 2 статті 15 Конвенції, яке Ви підкреслили: "крім випадків смерті внаслідок правомірних воєнних дій"?
Поясніть, будь ласка, що це за випадки смерті можуть бути?
З повагою,
Олександр