Штатний розпис Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків)
-
Від: Юрій
До: Міністерство юстиції України -
Доброго дня!
Листом Мін'юсту від 08 січня 2020 року № 477/ПІ-Ю-2232/16.1.1 мені було відмовлено в наданні інформації на підставі статті 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації", у зв'язку із недотриманням вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п'ятою статті 19 цього Закону (м'я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є). Причиною такої відмови став той факт, що мною в реквізитах запиту було зазначено лише власне ім'я "Юрій" без прізвища та ім'я по-батькові.
Проаналізувавши положення статті 28 Цивільного кодексу України, згідно якої ім'я фізичної особи, яка є громадянином України, складається із прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини, до якої вона належить, Мін'юст вирішив, що мною недотримані вимоги статті 19 загаданого Закону, тому є всі підстави для відмови у наданні інформації.
Шановний Мін'юст! Практика відмов державних органів у наданні публічної інформації за таких формальних підстав не є новою.
Дозволю звернути вашу увагу на те, що є Роз’яснення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо зазначення у інформаційному запиті імені запитувача, в якому зазначено, тезово, що вимога зазначати у запиті ім'я (найменування) запитувача є для розпорядника інформативною та не впливає на умови виконання ним вимог Закону. Обов’язок розпорядника надати інформацію (документи) на запит не змінюється залежно від особи запитувача та зазначення у запиті його імені, якщо підстави для обмеження доступу до такої інформації відсутні.
Якщо у запиті вказано контактну інформацію, якої достатньо для належного виконання розпорядником свого обов’язку, а саме надання відповіді на запит, то встановлення особи запитувача не має суттєвого значення для прийняття розпорядником рішення про надання інформації. При вирішенні питання, чи надавати інформацію у відповідь на запит, будь-який розпорядник інформації повинен акцентувати увагу не на особі запитувача чи обставинах його життя, а виходити із презумпції, що така інформація розкривається необмеженому колу осіб.
Штатний розпис, інформацію про який я прошу надати, ніяким чином не може відноситись до інформації з обмеженим доступом, конфіденційної або інформації про конкретну особу, тому не зрозуміло, чому Мін'юст відмовляє мені за таких формальних підстав, роблячи акцент на зазначені прізвища, ім'я, по-батькові в обов'язковому порядку.
Разом з тим, згідно із пунктом 9.6 Пленуму Вищого адміністративного Суду України від 29 вересня 2016 року № 10 "Про практику застосування адміністративними судами законодавства про доступ до публічної інформації" вимога зазначати у запиті ім'я (найменування) запитувача є для розпорядника інформативною та не впливає на умови виконання ним вимог Закону. Обов'язок розпорядника надати інформацію (документи) на запит не змінюється залежно від особи запитувача та зазначення у запиті його імені, якщо підстави для обмеження доступу до такої інформації відсутні (стаття 19 Закону N 2939-VI). Контактна інформація (поштова адреса чи адреса електронної пошти, а також номер засобу зв'язку) необхідна для того, щоб розпорядник інформації мав змогу надіслати запитувачу відповідь на актуальну адресу, а також для зворотного зв'язку із запитувачем (наприклад, для уточнення запитуваної інформації, повідомлення про відправлення відповіді тощо). Якщо у запиті вказано контактну інформацію, якої достатньо для належного виконання розпорядником свого обов'язку, а саме надання відповіді на запит, то встановлення особи запитувача не має суттєвого значення для прийняття розпорядником рішення про надання інформації. При вирішенні питання щодо того, чи надавати інформацію у відповідь на запит, будь-який розпорядник інформації повинен акцентувати увагу не на особі запитувача чи обставинах його життя, а виходити з того, що така інформація розкривається необмеженому колу осіб.
Вдруге прошу Мін'юст (який, відповідно до свого Положення є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну правову політику) все ж таки надати мені інформацію (документ) розпорядником якого він є та не робити акцент на особі запитувача, чи то "Юрій", "Василь", "Denis".
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
Штатний розпис Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків)
У разі відмови, згідно із статтею 23 Закону України "Про доступ до публічної інформації" я буду вимушений звернутись до вищого органу та до суду.
Разом з тим, мною буде надіслано відповідний лист до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про порушення мого права на доступ до публічної інформації з проханням усунути порушення мого права на доступ до публічної інформації та притягнути до адміністративної відповідальності винних осіб розпорядника.
З повагою,
Юрій