Сміттєзвалище та кладовище
Доброго дня.
01.08.2023р. мною на адресу Ужгородської міської ради було направлено запит щодо критичного стану міських кладовища та сміттєзвалища в с. Барвінок Ужгородського району. Одним з питань було «Який безпосередньо виконавчий орган міської ради займається цим питанням і яким розпорядженням, рішенням, наказом це визначено?». Як бачите в самому питанні мова йде про «виконавчий орган МІСЬКОЇ ради»: не обласної, не районної рад і зовсім не про військові адміністрації!!! Цілком зрозуміло, що питаннями МІСЬКИХ кладовища і сміттєзвалища мала б займатися саме МІСЬКА влада, оскільки саме місто найбільше «завантажує» і кладовище, і сміттєзвалище.
Яке ж було моє здивування, коли я отримала відповідь за підписом одного із заступників міського голови, в якому «стрілки» переводяться на Ужгородську районну адміністрацію: «Ужгородською районною адміністрацією, розпорядженням голови державної адміністрації 10.04.2020 року № 148 затверджено Програму поводження з твердими побутовими відходами в Ужгородському районі на 2020-2025 роки. Основними напрямками програми є:
-розробка детального плану території для розміщення об’єкту з переробки твердих побутових відходів, за межами населеного пункту, на території Ірлявської сільської ради;
-виконання комплексних інженерно-геодезичних вишукувань на земельній ділянці для розміщення об’єкту з переробки твердих побутових відходів ;
-розроблення проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для розміщення об’єкту з переробки твердих побутових відходів.Виконавцем Програми є Ужгородська райдержадміністрація та КП ЗОР «Будкомплектторг»».
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
-на якій стадії знаходиться розробка детального плану території для розміщення об’єкту з переробки твердих побутових відходів, за межами населеного пункту, на території Ірлявської сільської ради?
-на якій стадії знаходиться виконання комплексних інженерно-геодезичних вишукувань на земельній ділянці для розміщення об’єкту з переробки твердих побутових відходів?
- на якій стадії знаходиться розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для розміщення об’єкту з переробки твердих побутових відходів?
Чи укладався договір між Ужгородською райдержадміністрацією та КП ЗОР «Будкомплектторг»? На виконання яких робіт та в які строки, якою вартістю?
Хто фінансував ці роботи, якщо вони звісно велися?
Також у своїй відповіді Ужгородська міська рада зазначає, що «для вирішення питання щодо облаштування нового об’єкта поводження з відходами ( в т.ч. полігону) та міського кладовища, структурними підрозділами виконавчого комітету міської ради неодноразово готувалися клопотання до…керівництва району та області з приводу виділення земельної ділянки для розміщення вищезазначених об’єктів. Однак, станом на сьогодні не прийнято відповідне рішення щодо розміщення об’єкту поводження з відходами та кладовища на території Ужгородського району. Тобто міська влада вважає, що «підготовка клопотань» - це її вклад у вирішення проблеми, а конкретні кроки має здійснити районна та обласна адміністрації.
Чи дійсно міська рада зверталася до районної адміністрації та обласної адміністрації по питанню сміттєзвалища та кладовища в 2022-2023 роках? До чого зводилася суть їх звернень, тобто, що саме мали зробити рай/обладміністрації за їх «клопотаннями»?
В соціальних мережах мешканці, принаймні, Баранинської ОТГ повідомляють, що вже звернулися до Офісу Президента України з проханням взяти на контроль ситуацію. Треба розуміти, що «переведення стрілок» не вирішить проблему, а тільки загострить її. Враховуючи, що міські чиновники вже дистанціювалися від врегулювання питання, прошу повідомити, які заходи/дії вживаються Вами/підпорядкованими Вам органами для облаштування нового міського кладовища та сміттєзвалища? Якими документами та ким підписаними це визначено? (враховуючи, що одразу дві глобальні теми піднято, а їх вирішення потребує чимало грошей та проходження багатьох процедур, а також, що питання контролюється з Києва – доцільно обкладатися/страхуватися документально).
Які взагалі є варіанти вирішення цих питань:
- розміщення кладовища та сміттєзвалища на нових місцях? Де і в які строки це має відбутися?
- розширення існуючого кладовища та розширення існуючого сміттєзвалища за рахунок суміжних земельних ділянок? Які заходи в цьому напрямку вживаються?
- чи планується саме для потреб Ужгорода встановити сміттєпереробний/сміттєсортувальний завод?
- інші варіанти?
Юлія Горіна
Номер і дата відповіді: 338/03-23 від 01.09.23
Перевірити кваліфікований електронний підпис можна за посиланням
https://ca.informjust.ua/verify
(вставити необхідно обидва файли: файл відповіді та файл з розширенням
p7s)
Якщо дане повідомлення отримане Вами чи надіслане Вам помилково, Ви не
вправі використовувати або розголошувати його зміст, або ж сам факт його
отримання, за жодних обставин.
Номер і дата відповіді: 338/03-23 від 26.09.23
Перевірити кваліфікований електронний підпис можна за посиланням
https://ca.informjust.ua/verify
(вставити необхідно обидва файли: файл відповіді та файл з розширенням
p7s)
Якщо дане повідомлення отримане Вами чи надіслане Вам помилково, Ви не
вправі використовувати або розголошувати його зміст, або ж сам факт його
отримання, за жодних обставин.