Стаж в галузі права

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Дмитро, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Відповідно до ст. 27 ЗУ "Про прокуратуру" прокурором місцевої прокуратури може бути призначений громадянин України, який має вищу юридичну освіту, стаж роботи в галузі права не менше двох років та володіє державною мовою. Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 27 ЗУ "Про прокуратуру"стажем роботи в галузі права є стаж роботи особи за спеціальністю після здобуття нею вищої юридичної освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра.

Однак, у постанові ВС від 21 серпня 2018 року по справі № 800/540/17 Велика Палата Верховного Суду прийшла до висновку, що хоча на посаду секретаря судового засідання призначаються особи, які мають вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста, робота на посаді секретаря судового засідання з моменту отримання рівня спеціаліста або магістра підлягає зарахуванню в стаж роботи в галузі права.

Прошу надати інформацію та роз"яснити чи зараховується стаж на посаді секретаря судових засідань місцевого суду та судового розпорядника відділу організації служби судових розпорядників апеляційного суду, після здобуття повної вищої освіти, як стаж роботи в галузі права?

Також повідомляю, що у вимогах до секретарів судових засідань та судових розпорядників вимагається вища освіта не нижче бакалавра, у галузі знань "Право", тобто юридична.

З повагою,

Дмитро

public, Генеральна Прокуратура України

1 Attachment