стенограма: Трамп-Зеленський

До цього запиту є юридичний коментар. Перейти до коментаря

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви ГО Центр UA, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

- стенограму або запис розмови президента Зеленського з президентом Трампом або ту її часстину, яка є публічною.

З повагою,

Ганжа Олена Миколаївна

Доброго дня!

Нагадую, що сьогодні останній день надання відповіді на запит щодо стенограми розмови Зеленський - Трамп, надісланий 24.09.2019.
Прошу надати відповідь згідно з законом "Про доступ до публічнї інформації".

З повагою,

Ганжа Олена Миколаївна

Департамент доступу до публічної інформації, Офіс Президента України

1 Attachment

Доброго дня!
Згідно з законом України "Про доступ до публічної інформації" ст. 20 п. 4:
"У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження".
Прошу надати, як вимагає закон, обгрунтування продовження термінів розгляду даного запиту, оскільки не надання такого обгрунтування є порушенням закону.

З повагою,

Ганжа Олена Миколаївна

Департамент доступу до публічної інформації, Офіс Президента України

1 Attachment

Доброго дня!

Нагадуємо, що вийшли терміни надання відповіді на запит від 24.09.2018.

З повагою,

Ганжа Олена Мииколаївна

Департамент доступу до публічної інформації, Офіс Президента України

1 Attachment

Юридичний коментар

Коментує Людмила Опришко, адвокатеса, медіа-юристка ГО "Платформа прав людини"

Частина 4 статті 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації" дійсно дозволяє розпоряднику продовжувати строк розгляду запиту до 20 робочих днів. Але при цьому висуває низку вимог до такого рішення. Зокрема, збільшення строку розгляду запиту дозволяється лише за виняткових обставин, а саме: якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних. Як видно із запиту, він стосується надання стенограми або запису розмови Президента України Зеленського В.А. з Президентом США Д. Трампом або тієї її частини, яка є публічною.
Отже, у запиті мова йде лише про один документ/аудіозапис, а не про велику кількість інформації/документів. Крім того, ця інформація /документ останнім часом активно обговорюється світовим співтовариством. Більше того, вона була оприлюднена американською стороною. Очевидно, що за таких умов її не потрібно довго шукати, оскільки, як пишуть ЗМІ, перед оприлюдненням змісту бесіди офіс американського президента узгодив це питання із В. Зеленським і останній не заперечував проти цього.
Отже, на наш погляд, правові підстави для прововження строку розгляду запиту до 20 робочих днів відсутні.
Звертає на себе увагу і той факт, що у відповіді на запит відсутнє обгрунтування продовження строку, і це також суперечить приписам частини 4 статті 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації".