Створення ОСББ. Протирічча в Законодавстві
Доброго дня!
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
Доволі часто в процесі регулювання питань створення та державної реєстрації Об’єднання Співвласників Багатоквартирного Будинку виникають протиріччя між різними нормативно-правовими документами, що регулюють відповідно сфер суспільних відносин, а також різна трактування органами державної влади, органами місцевого самоврядування, а також судами одних і тих самих положень чинного законодавства України.
Тому, просимо надати інформацію стосовно детальної процедури порядку створення Об’єднання Співвласників Багатоквартирного Будинку, в тому числі, але не виключно надавши відповіді на наступні питання:
- чи потрібно/можливо на установчих зборах по створенню Об’єднання Співвласників Багатоквартирного Будинку проводити обрання Голови та Секретаря зборів.
- чи потрібно/можливо на установчих зборах по створенню Об’єднання Співвласників Багатоквартирного Будинку проводити обрання Голови Правління та членів Правління, чи можливо провести державну реєстрацію юридичної особи не обравши Голову Правління та членів Правління ОСББ.
- чи потрібно, якщо так, то яким саме чином, проводити ознайомлення співвласників з проектами документів, які повинні затверджуватись на установчих зборах по створенню Об’єднання Співвласників Багатоквартирного Будинку, в тому числі Статутом ОСББ.
- чи потрібно в повідомленні про проведення установчих зборів зазначати кандидатури осіб, яких планується обирати на посаду Голову Правління та членів Правління ОСББ, Голову та секретаря зборів, тощо.
- чи можливим є обрання на установчих зборах по створенню Об’єднання Співвласників Багатоквартирного Будинку членів та голови ревізійної комісії.
- чи потрібно/можливо на установчих зборах по створенню Об’єднання Співвласників Багатоквартирного Будинку приймати рішення затвердження назви об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, його місцезнаходження, обрання уповноваженої особи для державної реєстрації об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.
- чи існує типовий перелік питань, які повинні бути винесені на установчі зборах по створенню Об’єднання Співвласників Багатоквартирного Будинку, якщо так, то надати відповідний перелік.
- які форми голосування (відповіді на питання порядку денного) можуть бути обрані співвласниками;
- чи потрібно засвідчувати повідомлення про скликання установчих зборів особистими підписами членів ініціативної групи, у якій кількості.
Відповідь просимо надати з посиланням на норми чинного законодавства України, в найкоротші терміни.
З повагою,
Драганов Станіслав Сергійович