Утворення юридичної особи публічного права

Євген Валерійович Лавський

Доброго дня!

ЗАПИТ НА ІНФОРМАЦІЮ

Ознайомившись з положеннями ст.ст. 3,5,8,19,34,40,55,69 Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», стст. 364,365,367 Кримінального кодексу України, ст.ст. 2,5,10,20 Закону України «Про інформацію», ст.ст. 3,4,5,10,14,20,21,22 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №651 від 15.06.2011 р. «Про утворення територіальних органів Державної Казначейської служби» першим пунктом йдеться про утворення юридичних осіб публічного права, територіальних органів Державної Казначейської служби, за переліком.

Постанова Кабінету Міністрів України № 311 від 06.08.2014р. «Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби, та визначення такими, що втратили чинність деяких актів Кабінету Міністрів України» першим пунктом йдеться про утворення юридичних осіб публічного права територіальних органів Державної фіскальної служби, за переліком.

Постанова Кабінету Міністрів України № 730 від 16.09.2015 р. «Про утворення територіальних органів Національної поліції та ліквідацію територіальних органів Міністерства внутрішніх справ» першим пунктом йдеться утворити як юридичні особи публічного права територіальні органи Національної поліції за переліком.

Постанова Кабінету Міністрів України № 537 від 19.06.2019 р. «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» першим пунктом йдеться Утворити як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком.

Також, відповідно до ст. 81 п.2 Цивільного Кодексу України: Юридичні особи, залежно від порядку їх створення, поділяються на юридичних осіб приватного права та юридичних осіб публічного права. Юридична особа приватного права створюється на підставі установчих документів відповідно до статті 87 Цивільного Кодексу України. Юридична особа приватного права може створюватися та діяти на підставі модельного статуту в порядку, визначеному законом. Юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування. Згідно ст.81 п.3 Цивільного Кодексу України, встановлюються порядок створення, організаційно-правові форми, правовий статус юридичних осіб приватного права. Порядок утворення та правовий статус юридичних осіб публічного права встановлюються Конституцією України та законом. Тому:

ПРОШУ НАДАТИ:

Належним чином засвідчену, відповідно до ДСТУ 4163-2003, копію Закону України, прийнятого Верховною Радою України, який регулює порядок утворення, реорганізацію та ліквідацію юридичних осіб публічного права, органів Державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, або органів місцевого самоврядування.

З повагою,

Євген Валерійович Лавський

ЗАПИТ ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ, Верховна Рада України

Відповідно до Положення про порядок роботи з документами у Верховній Раді України, затвердженого розпорядженням Голови Верховної Ради України від 08.02.2021 р. № 19:
1. Приймання службової кореспонденції, що надходить до Верховної Ради України, у тому числі до її органів та Апарату, народних депутатів України здійснюється структурним підрозділом з документального забезпечення засобами поштового зв'язку та/або через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади (далі – СЕВ ОВВ).
2. Звернення у паперовій формі подаються до Верховної Ради України:
1) засобами поштового зв’язку;
2) безпосередньо на особистому прийомі у приймальні Верховної Ради України;
3) через уповноважену особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства;
4) через скриньку "Для звернень громадян", розміщену у приймальні Верховної Ради України за адресою вул. Банкова, 6-8.
Звернення в електронній формі (далі – електронне звернення), надіслане на адресу Верховної Ради України, приймається централізовано структурним підрозділом з питань звернень громадян шляхом заповнення громадянином електронної форми на веб-порталі "Електронний кабінет громадянина" офіційного веб-сайту Верховної Ради України (режим доступу: https://itd.rada.gov.ua/idsrv/).
Застосування кваліфікованого електронного підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.
Електронне звернення без кваліфікованого електронного підпису надсилається у вигляді сканованого або фотографованого письмового звернення з підписом заявника із зазначенням дати.
3. Запит на інформацію подається на вибір запитувача в усній або письмовій формі (засобами поштового зв’язку, факсом, телефоном, електронною поштою (централізовано на єдину електронну адресу запитів на інформацію Апарату [Верховна Рада України request email]), шляхом заповнення електронної форми запиту на інформацію в "Електронному кабінеті громадянина" офіційного веб-сайту Верховної Ради України, через СЕВ ОВВ).

Апарат Верховної Ради України

показати цитоване