Відповідність нормам українського правопису

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Елмар, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

На офіційному веб-порталі ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ розміщено АКТ ПРОГОЛОШЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ, у тексті якого слова "Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки" написані відповідно до правил українського правопису. Однак, у реченні «..незалежність України та створення самостійної української держави – УКРАЇНИ», назва держави написана великими літерами. Згідно з п.6 §50. Географічні та адміністративно-територіальні назви «Українського правопису» (СХВАЛИВ Кабінет Міністрів України (Постанова № 437 від 22 травня 2019 р.)), назви держав пишемо з великої букви. Також у п.1 §54 зазначено: «У назвах найвищих органів влади і державних установ України з великої букви пишемо всі слова: Верхóвна Рáда Украї́ни, Кабінéт Мінíстрів Украї́ни, Конституцíйний Суд Украї́ни, Верхóвний Суд». Однак, в АКТІ ПРОГОЛОШЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ зазначено - "ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ". Також у п.1 §55 зазначено: «У складених назвах найважливіших документів, нормативно-правових актів, законів із великої букви пишемо перше слово...: Статут ООН, Потсдáмська угóда, Акт проголóшення незалéжності Украї́ни…». В п.2 §61 зазначено: «Складноскорочені назви, утворені з початкових (ініціальних) букв, пишемо великими буквами: ООН, ГЕС, ЮНЕСКО, АРК, МАГАТЕ, АТС, КНР.»
У зв'язку з вищезазначеним надайте відповідь, чому слова «АКТ ПРОГОЛОШЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ», «УКРАЇНА», «ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ» написані як абревіатура і не відповідають нормам Українського правопису.

У випадку, якщо з якихось причин неможливо надати відповідь, письмово вказати причину або переадресувати запит за належністю відповідно до вимог ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про доступ до публічної інформації» до розпорядника відповідної інформації.

Нагадую, що розпорядник інформації має надати відповідь на запит про інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту. У разі, якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обгрутуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

З повагою,

Елмар

ЗАПИТ ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ, Верховна Рада України

1 Attachment