Відпустка
Доброго дня!
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
У одного з наших працівників народилася дитина. Тобто він претендує на нову одноразову оплачуваної соціальну відпустку при народженні дитини тривалістю до 14 к.дн., передбачену ст. 77-3 КЗпП, ст. 19-1 Закону про відпустки та Порядком № 693. Ми хочемо розібратися з деякими нюансами такої відпустки перед тим, як її надавати.
В ст. 19-1 Закону про відпустки передбачено, що відпустка НАДАЄТЬСЯ не пізніше ніж протягом трьох місяців з дня народження дитини, а в п. 4 Порядку № 693 передбачено, що відпустка надається не пізніше ніж протягом трьох місяців з дня народження дитини та має бути ВИКОРИСТАНА не пізніше 104-го дня з дня народження дитини. Три місяці — це не 104 дні, тож не зрозуміло як рахувати їх і чи взагалі рахувати. У зв’язку з цим виникають питання:
- про календарні чи робочі дні йдеться, коли рахуємо 104 дні? Мабуть, про календарні дні?
- з якого саме дня слід починати відлік трьох місяців:з дня народження дитини чи з наступного дня після народження дитини? Формулювання «з дня народження» говорить про те, що розрахунок 3-х місяців слід починати саме з цього дня, а не після цього дня. Тобто день народження дитини буде першим днем 3-х місячного терміну?
- чи вірно, що роботодавець може надати відпустку (видати наказ) не пізніше 3-х місяців з дня народження дитини. Тобто днем початку відпустки може бути і останній день 3-х місячного строку, а використати відпустку працівник може протягом 104 к.дн.? Але як бути в такому випадку:
1) у нас є працівник, який виявив бажання взяти відпустку з 20.07.2021 р. тривалістю 5 к.дн. Дитина народилася 15.04.2021 р. Останній день, коли можна надати відпустку — 15.07.2021 р. Тобто тривалість «вписується» у дозволені 104 дні для використання відпустки, але ж працівник попросив відпустку після закінчення 3-х місячного терміну її надання. Чи вірно, що відпустку ми не маємо права надати?
2) якщо працівник попросить відпустку тривалістю 14 к.дн., яка розпочнеться в останній день 3-х місячного терміну з дня народження дитини. Ми йому можемо її надати, оскільки він встигнув розпочати відпустку до закінчення 3-х місяців з дня народження дитини. Але її тривалість вийде за межі 104 днів. Наприклад, якщо дитина народилася 01.06.2021 р. Останній день, коли можна надати відпустку — 01.09.2021 р. Працівник бажає взяти цю відпустку з 01.09.2021 р. на 14 к.дн. Але з 01.06.2021 р. до 01.09.2021 р. маємо 92 к.дн. Тобто відпустка розпочинається з 93-го (01.09.2021 р.). Оскільки тривалість відпустки 14 к.дн., то 92 к.дн. + 14 к.дн. = 106 к.дн. Що БІЛЬШЕ за дозволені 104 к.дн., які даються для використання відпустки. Чи потрібно взагалі рахувати ці 104 дні?
З повагою,
Сергій Васильович
Доброго дня.
Мінекономіки отримало Ваш електронний лист та повідомляє.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України “Про доступ до публічної інформації” публічна інформація – відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, яка була отримана або створена у процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Зазначений лист не відповідає вимогам до запиту на публічну інформацію, містить, по суті, прохання про надання роз’яснень, тому не може бути розглянутим відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації”.
Відповідно до частини другої статті 2 Закону України “Про доступ до публічної інформації” Закон не поширюється на відносини, зокрема у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальним законом. Отже Ваш лист буде розглянуто Міністерством відповідно до статті 20 Закону України “Про звернення громадян”.
З повагою
Відділ організації роботи зі зверненнями громадян та доступу до публічної інформації