Виявлення вірусу SARS-CoV-2
Доброго дня!
Попередження - відповіддю ГО БАГНЕТ НАЦІЇ від ДО ЦЕНТР ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ» (Україна, 04071, місто Київ, ВУЛИЦЯ ЯРОСЛАВСЬКА, будинок 41, ЄДРПОУ 40524109, e-mail : [email address] [email address]) від 07.10.2021 року за № 13/893-к/801-к/21 повідомлено, що для надання інформації використовується платформа Всесвітньої організації охорони здоров’я «Event Information Site for IHR National Focal Points». Центр виконує функції Національного координатора з питань ММСП відповідно на наказу Міністрів охорони здоров’я України від 09.04.2020 № 822 та має доступ до зазначеного ресурсу. Перше повідомлення про вірус було опубліковане 05.01.2020 об 11:41; 05.01.2020 було повідомлено про виявлення нової хвороби в Китаї , 07.01.2020 опубліковано результати секвенування , де було визначено новий вірус.
Отже відмова у наданні інформації , повідомлення про відсутність запитуваної інформації прямо вказуватиме що Центр є розповсюджувачем недостовірної інформації про існування коронавірусу SARS-CoV-2 - одноланцюгового РНК-вмісного штаму коронавірусу виду SARS-CoV роду бетакоронавірусів, що спричиняє хворобу COVID-19
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію:
1.Наказом МОЗ від 28.03.2020 року № 722 затверджено Стандарти : екстреної медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)» ; медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)» ; фармацевтичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)» (далі – Стандарти).
Стандартами визначено , що COVID-19 скорочена назва хвороби, яку спричинює коронавірус SARS-CoV-2 - одноланцюговий РНК-вмісний штам коронавірусу виду SARS-CoV роду бетакоронавірусів, що спричиняє хворобу COVID-19.
Відповіддю БАГНЕТУ НАЦІЇ від Центру від 19.04.2021 року за № 13/352-к/320-к/21 повідомлено, що у період часу з 01 січня 2020 року по 19 квітня 2021 року у референс- лабораторії вірусологічних досліджень Центру , лабораторіях лабораторних центрів Міністерства охорони здоров’я України штам вірусу SARS-CoV-2 відсутній ; референс- лабораторії вірусологічних досліджень Центру , лабораторіях лабораторних центрів Міністерства охорони здоров’я України не проводять вірусні дослідження з метою виділення вірусу SARS-CoV-2 на культурні клітини.
2.Стандартами визначено , що проведення досліджень на виявлення COVID-19 здійснюється лабораторними центрами МОЗ України - у лабораторії Державної установи «Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України», усіма іншими лабораторіями, які проводять дослідження на COVID-19 - у лабораторних центрах МОЗ України за адміністративно-територіальною належністю – методом ПЛР - тестування..
Відповіддю від Центру від 23.09.2021 року за № 13/864-к/677-к/21 повідомлено , що ПЛР тести , якими визначаються саме (виключно) фрагменти РНК збудника SARS-CoV-2 не призначені для тестування інших (некоронавірусних) хвороб.
Таким чином Центр стверджує, що методом ПЛР тестування виділяється одноланцюговий РНК-вмісний штам (SARS-CoV-2) коронавірусу виду SARS-CoV роду бетакоронавірусів, що спричиняє хворобу COVID-19.
Водночас , цією ж відповіддю від Центру повідомлено , що набір реагентів для полімеразно – ланцюгової реакції (ПЛР) в режимі реального часу – це діагностичний тест на основі ПЛР зі зворотною транскрипцією (ЗТ-ПЛР) для якісного визначення нуклеїнової кислоти (РНК) збудника (а не штаму) SARS-CoV-2 у зразках мазків з носоглотки , ротоглотки, мокротиння , слини , консервованої слини та мазків із носа in vitro. Отже методом ПЛР неможливо виділити штам , можна лише визначити наявність специфічних фрагментів РНК збудника SARS-CoV-2.
Таким чином Центр стверджує , що шляхом ПЛР – тестування відбираються зразки мазків з носоглотки , ротоглотки, мокротиння , слини , консервованої слини та мазків із носа in vitro , можна виявити специфічних фрагментів РНК збудника SARS-CoV-2.
SARS-CoV-2 є одноланцюговим РНК-вмісним штамом коронавірусу виду SARS-CoV роду бетакоронавірусів, що спричиняє хворобу COVID-19.
Тобто збудником SARS-CoV-2 і є одноланцюговий РНК-вмісний штам , специфічні фрагменти якого виділяються шляхом ПЛР – тестування.
ПЛР- тестуванням неможливо виділити штам SARS-CoV-2 , отже неможливо виділити і сам збудник одноланцюговий РНК-вмісний штам виду SARS-CoV роду бетакоронавірусів, що спричиняє хворобу COVID-19.
3.Зазначена інформація яка надана Центром вказує , що як Центр особисто , так і МОЗ УКРАЇНИ в змові з іншими виконавчою , судовою та законодавчою гілкою влади поширюють дезінформацію про існування , наявність та поширення SARS-CoV-2 - одноланцюгового РНК-вмісного штаму коронавірусу виду SARS-CoV роду бетакоронавірусів, що спричиняє хворобу COVID-19 , який в Україні ніколи не виділявся , не існує та науково ніяк і нічим не підтверджений. З метою підтвердження джерела походження інформації про виникнення та існування SARS-CoV-2 - одноланцюгового РНК-вмісного штаму коронавірусу виду SARS-CoV роду бетакоронавірусів, що спричиняє хворобу COVID-19 , до Центру було подано запит на інформацію.
4.Відповіддю від Центру від 07.10.2021 року за № 13/893-к/801-к/21 повідомлено , що обмін інформацією щодо подій в галузі охорони здоров’я між Всесвітньою організацією охорони
здоров’я , державами – учасницями Міжнародних медико – санітарних правил 2005 року відбувається відповідно до статей 43 та 44 Міжнародних медико – санітарних правил 2005 року (далі – ММСП).
«Ці Правила не перешкоджають державам-учасницям приймати медико-санітарні заходи відповідно до свого національним законодавством в цій області і зобов'язаннями по міжнародному праву в відповідь на конкретні ризики для здоров'я населення або надзвичайні ситуації в області громадського охорони здоров'я, що мають міжнародне значення, які : а) забезпечують той же або більш високий рівень охорони здоров'я, ніж рекомендації ВООЗ; або b) іншим чином заборонені відповідно до статті 25, статтею 26, пунктами 1 і 2 статті 28, статтею 30, пунктом 1 «c» статті 31 і статтею 33, за умови, що такі заходи не суперечать іншим чином цих Правил. Такі заходи повинні бути не більше обмежувальними для міжнародних перевезень і не більше інвазивними інтрузивними для осіб, ніж наявні розумні альтернативи, які можуть забезпечити належний рівень охорони здоров'я (п.1 ст.43 ММСП)».
«Приймаючи рішення з приводу здійснення медико-санітарних заходів, згаданих в пункті 1 цієї статті, або додаткових медико-санітарних заходів відповідно до пункту 2 статті 23, пунктом 1 статті 27, пунктом 2 статті 28 та пунктом 2 "c" статті 31, держави-учасниці вживають таке рішення на основі: а) наукових принципів ; b) наявних наукових даних, які б свідчили про ризик для здоров'я людей, або якщо таких даних недостатньо, наявної інформації, в тому числі отриманої від ВООЗ чи інших відповідних міжурядових організацій і міжнародних органів; і с) любих конкретних вказівок або рекомендацій ВОЗ (п.2 ст.43 ММСП)».
«Держава-учасниця, яка приймає додаткові медико-санітарні заходи, згадані в пункті 1 цієї статті, які істотно порушують міжнародне рух, представляє ВООЗ обґрунтування такого заходу з точку зору суспільної охорони здоров'я і відповідну наукову інформацію. ВООЗ передає цю інформацію іншим державам-учасницям і обмінюється інформацією щодо прийнятих медико-санітарних заходів. Для цілей цієї статті під істотним порушенням зазвичай мається на увазі відмову у в'їзді або відправленні осіб, які вчиняють міжнародну поїздку, багажу,вантажів, контейнерів, перевізних засобів, товарів тощо більше, ніж на 24 години (п.3 ст.43 ММСП)».
«Після оцінки інформації, представленої на підставі пунктів 3 і 5 цієї статті, а також іншої
інформацією ВООЗ може запропонувати відповідній державі-учасниці переглянути питання про застосування цих заходів (п.4 ст.43 ММСП)».
«Держава-учасниця, яка приймає додаткові медико-санітарні заходи, зазначені в пунктах 1 і 2 цієї
статті, які істотно порушують міжнародний рух, інформує ВООЗ протягом 48 годин про прийняття таких заходів і з їх обґрунтуванням з точки зору охорони здоров'я, якщо тільки на них не поширюється дія тимчасової або постійної рекомендації (п.5 ст.43 ММСП)».
«Держава-учасниця, яка здійснює ту чи іншу медико-санітарну міру на підставі пункту 1 або 2 цієї статті, переглядає такий захід протягом трьох місяців з урахуванням рекомендацій ВООЗ і критеріїв, зазначених у пункті 2 цієї статті (п.6 ст.43 ММСП)».
«Без шкоди для своїх прав, що випливають із статті 56, будь яка держава-учасник, зачеплена мірою, прийнятою на підставі пункту 1 або 2 цієї статті, може просити державу-учасницю, яка здійснює таку міру,проконсультуватися з ним (п.7 ст.43 ММСП)».
«Положення цієї статті можуть застосовуватися до здійсненню заходів, що стосуються осіб, які вчиняють поїздку, які беруть участь в масових зборах (п.8 ст.43 ММСП)».
Змістовний аналіз статті 43 ММСП прямо вказує , що за відсутності наукового підтвердження існування в Україні одноланцюгового РНК-вмісного штаму коронавірусу виду SARS-CoV роду бетакоронавірусів, що спричиняє хворобу COVID-19 (SARS-CoV-2) , за відсутності його виділення , існування одноланцюгового РНК-вмісного штаму коронавірусу виду SARS-CoV роду бетакоронавірусів, що спричиняє хворобу COVID-19 (SARS-CoV-2) має бути визнано Україною за вказівкою або рекомендацією ВОЗ , при цьому за вказівкою ВОЗ Україна має ігнорувати наявні розумні альтернативи, які можуть забезпечити належний рівень охорони здоров'я.
«Держави-учасниці беруть на себе зобов'язання співпрацювати, у міру можливості, між собою у: а) виявленні та оцінці подій і в прийнятті відповідних заходів на події, як передбачено цими Правилами; b) Здійсненні або сприянні здійсненню технічного співробітництва та матеріально-технічної підтримки, зокрема в розвитку, зміцненні і підтримці можливостей громадського охорони здоров'я, необхідних цими Правилами; с) мобілізації фінансових ресурсів з метою сприяння здійсненню своїх зобов'язань відповідно до цих Правилами; і d) розробці пропонованих законів та інших юридичних і адміністративних положень для здійснення цих Правил (п.1 ст.44 ММСП)».
«ВООЗ співпрацює, при наявності прохання, з державами-учасниками, у міру можливості, в: а) аналізі та оцінці наявних у них можливостей в області суспільної охорони здоров'я, з тим щоб сприяти ефективному здійсненню цих Правил; b) здійсненні або сприянні здійсненню технічного
співробітництва та матеріально-технічної підтримки, зокрема в розвитку, зміцненні і підтримці можливостей громадського охорони здоров'я, необхідних цими Правилами; с) мобілізації фінансових ресурсів з метою надання країнам, що розвиваються підтримки у створенні, зміцненні та підтримці можливостей, передбачених в Додатку 1 (п.2 ст.44 ММСП)».
«Співпраця, відповідно до цієї статті, може здійснюватися по численних каналах, включаючи двосторонні, з допомогою регіональних мереж і регіональних бюро ВООЗ, а також по лінії міжурядових організацій і міжнародних органів (п.3 ст.44 ММСП)».
З наведеного випливає , що єдиним офіційним джерелом походження інформації про існування одноланцюгового РНК-вмісного штаму коронавірусу виду SARS-CoV роду бетакоронавірусів, що спричиняє хворобу COVID-19 (SARS-CoV-2) є повідомлення ВООЗ , при цьому всі без виключення акти внутрішнього законодавства України які прийнято через науково не підтверджений , такий , що ніколи в Україні не виділявся одноланцюговий РНК-вмісний штам коронавірусу виду SARS-CoV роду бетакоронавірусів, що спричиняє хворобу COVID-19 (SARS-CoV-2) прийняті на основі недоведених до населення у встановленому законом порядку текстів офіційних перекладів таких повідомлень. Таким чином без доведення офіційного тексту перекладів таких повідомлень від ВООЗ до населення у встановленому законом порядку , будь-яке поширення інформації про існування та поширення територією України одноланцюгового РНК-вмісного штаму коронавірусу виду SARS-CoV роду бетакоронавірусів, що спричиняє хворобу COVID-19 (SARS-CoV-2) – є поширенням неправдивої інформації (дезінформацією).
5.Відповіддю від Центру від 07.10.2021 року за № 13/893-к/801-к/21 повідомлено , що для надання інформації використовується платформа Всесвітньої організації охорони здоров’я «Event Information Site for IHR National Focal Points». Центр виконує функції Національного координатора з питань ММСП відповідно на наказу Міністрів охорони здоров’я України від 09.04.2020 № 822 та має доступ до зазначеного ресурсу. Перше повідомлення про вірус було опубліковане 05.01.2020 об 11:41; 05.01.2020 було повідомлено про виявлення нової хвороби в Китаї , 07.01.2020 опубліковано результати секвенування , де було визначено новий вірус.
Зазначене дозволяє констатувати беззаперечний , неспростовний , юридичного обгрунований факт , що ДУ «ЦЕНТР ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВЯ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ УКРАЇНИ» ЄДРПОУ 40524109 – є розпорядником запитуваної інформації.
На підставі вищевикладеного – ВИМАГАЮ:
1)Надати належним чином завірену , з підписами підписантів , архівну фотокопію повного тексту оригіналу повідомлення опублікованого 05.01.2020 року на платформі Всесвітньої організації охорони здоров’я «Event Information Site for IHR National Focal Points» про виявлення нової хвороби в Китаї;
2) Надати належним чином завірену , з підписами підписантів , архівну фотокопію повного тексту офіційного перекладу оригіналу повідомлення опублікованого 05.01.2020 року на платформі Всесвітньої організації охорони здоров’я «Event Information Site for IHR National Focal Points» про виявлення нової хвороби в Китаї;
3) Надати належним чином завірену , з підписами підписантів , архівну фотокопію повного тексту оригіналу повідомлення опублікованого 07.01.2020 року на платформі Всесвітньої організації охорони здоров’я «Event Information Site for IHR National Focal Points» - з результатами скенування , де було визначено новий вірус;
4) Надати належним чином завірену , з підписами підписантів , архівну фотокопію повного тексту офіційного перекладу оригіналу повідомлення опублікованого 07.01.2020 року на платформі Всесвітньої організації охорони здоров’я «Event Information Site for IHR National Focal Points» - з результатами скенування , де було визначено новий вірус;
5)У разі , якщо запитувана інформація віднесена до інформації з обмеженими доступом , надати належним чином завірене розлоге , достовірне роз’яснення яким чином надання запитуваної інформації може зашкодити громадянам України.
6) відповіді надіслати на електронну адресу, а також на адресу: Київ 02098, пр. Тичини, 16/2, кв. 150, Лесі Чижаньковій.
Відповіді надати у повному обсязі, відповідно до прохальної частини запиту.
У випадку, якщо з якихось причин, не можливо надати змістовну відповідь по суті запиту-вказати причину та перенаправити (переадресувати) запит за належністю, у відповідності до вимог Закону України " Про доступ до публічної інформації" , Розпоряднику зазначеної інформації.
З повагою,
Леся Чижанькова
Олександр Хабло залишив коментар ()
5 червня 2010 року Парламентська асамблея Ради Європи розповсюдила заяву, що епідемії свинячого грипу в 2009 році не було. Заява Всесвітньої організації охорони здоров'я, «підхоплена владою ряду держав», спровокувала паніку. Це призвело до «розбазарювання коштів з державних бюджетів»[120]. Через цю паніку найбільші фармацевтичні компанії реалізували різним державам, зокрема Україні, великі запаси дорогих лікарських препаратів, зокрема інгібітора нейрамінідази Таміфлю, у яких закінчувався термін придатності. Джерело: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%...
У мене питання, до яких пір чинуші від медицини будуть управляти нами, замість профессійних медиків, якім "закрили рота"? Ми (народ згідно ст. 5 Конституції України) пам'ятаємо лохотрон з пташинним грипом в 2009 році, коли з наших податків (державного бюджету) тратились мілліарди гривень на майже простроченний Таміфлю. Зараз проходить теж саме.