Викладання Зарубіжної літератури
Доброго дня!
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
Викладання зарубіжної літератури в закладах загальної середньої освіти здійснюється українською мовою.Мої діти, учні 6кл, 8кл, 11кл навчаються в україномовній школі, де російська мова вивчається факультативно.
Всупереч їхнім правам отримувати освіту державною українською мовою у своїй державі, учитель Зарубіжної літератури, всупереч моїй вимозі при вивченні творів російських письменників проводить уроки російською мовою , а саме - обговорення творів, здійснюється російською мовою. На практиці весь урок російськомовний.
Методисти відділу освіти , адміністрація школи та сам учитель посилаються на Методичні рекомендації щодо викладання зарубіжної література у 2018/2019 навчальному році де прописано:
"У такому разі предмет «Зарубіжна література» виконує додаткову функцію вдосконалення володіння учнями іноземними та іншими мовами".
У пояснення того, що діти повністю під час уроку переходять на російську мову мотивують тим , що це саме та "інша мова" про яку йдеться в рекомендаційному листі, що суперечить ст7 ЗУ"Про освіту" де чітко прописано, що інші мови це офіційні мови Європейського Союзу.
Прошу Вас внести остаточне роз*яснення:
1. чи правомірно учитель залучає учнів обговорювати твори російськомовних письменників російською мовою?
2 Як потрібно розуміти вислів "додаткову функцію вдосконалення володіння учнями іноземними та іншими мовами". Чи значить це , що навчання має здійснюватися російською мовою? Це порушує права моїх дітей отримувати освіту ДЕРЖАВНОЮ мовою.
04.12.2018р З повагою, Сапункова Лариса
̳
:
[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]