Виключення з військового обліку
-
Від: igor
До: Міністерство оборони України -
Доброго дня!
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
Згідно до частини 2 статті 28 Закону України «Про військовий обов`язок та військову службу» №2232-XII від 25.03.1992 військовозобов`язані, які перебувають у запасі та мають військове звання рядового складу, поділяються на розряди за віком:
1) перший розряд - до 35 років;
2) другий розряд:
рядовий склад - до 40 років;
Згідно ст..28 вказаного Закону граничний вік перебування в запасі другого розряду є граничним віком перебування в запасі та у військовому резерві. Тобто на 2014 рік мені вже виповнилося більше 40 років і я був ,виключений з військового обліку" але відмітка у військовому квитку відсутня, але в Законі України "Про військовий обов'язок і військову службу" в редакції, що діяла до внесення змін стосовно збільшення граничного віку відсутня вимога наявності штампу ,,виключений з військового обліку" в військовому квитку, а лише є формулювання, що виключенню підлягають громадяни України, які досягли граничного віку. Ті зміни у вказаному законі, що були запроваджені в 2014 році, за якими змінено строк перебування у запасі військовозобов’язаних 2 -го розряду на мене не поширюються, так як вони погіршили мої права та свободи як людини та громадянина. У відповідності до статі 58 частини першої Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.
Відповідно до ст.37 Закону України «Про військовий обов`язок та військову службу» №2232-XII від 25.03.1992 року. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього, п.6. виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, частина 4 які досягли граничного віку перебування в запасі. Відповідно до пункту 35 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів від 30 грудня 2022 року № 1487 протягом семи днів з дня досягнення граничного віку перебування в запасі військовозобов’язані працівники та резервісти направляються керівниками державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій до відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки для виключення з військового обліку.
Тобто, я являюсь виключений з військового обліку .
Згідно частини 1 статті 27 Закону України «Про військовий обов`язок та військову службу» №2232-XII від 25.03.1992, зі змінами та доповненнями, у запас Збройних Сил України та інших військових формувань зараховуються громадяни України, які придатні за станом здоров`я до проходження військової служби в мирний або воєнний час і не досягли граничного віку перебування в запасі. Вони перебувають на військовому обліку в районних (міських) військових комісаріатах та відповідних органах інших військових формувань.
Ст. 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Скасування конституційних прав і свобод це їх офіційна (юридична або фактична) ліквідація. Звуження змісту та обсягу прав і свобод є їх обмеженням. У традиційному розумінні діяльності визначальними поняття змісту прав людини є умови і засоби, які становлять можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування та розвитку. Обсяг прав людини - це їх сутнісна властивість, виражена кількісними показниками можливостей людини, які відображені відповідними правами, що не є однорідними і загальними. Загальновизнаним є правило, згідно з яким сутність змісту основного права в жодному разі не може бути порушена.
Відповідно до частини 1 статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.
Конституційний Суд України в своєму Рішенні № 1-рп/99 від 09.02.1999 щодо офіційного тлумачення (їх існує декілька подібних) положення ч. 1 ст. 58 Конституції зазначив, що за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині першійстатті 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. В той час як військовий облік передбачає додаткові обов`язки і відповідальність.
Оскільки з аналізу наведених норм закону слідує, що особи, які виключені з військового обліку, в тому числі, в зв`язку з досягненням граничного віку, військовозобов`язаними не являються, тому ТЦК і СП не має права ні примушувати їх до поновлення на обліку, ані проходження військово-лікарської комісії.
Таким чином, на сьогоднішній день, законодавчо не встановлено правової норми примусово поновлювати на військовому обліку виключених з нього осіб.
На підставі вище викладених норм Конституції України та рішенням Конституційного Суду.
А тому прошу Вашого роз'яснення які мої подальші дії щодо проставлення штампу ,виключений з військового обліку" в ТЦК і СП.
З повагою,
igor