Використання систем оповіщення
Доброго дня!
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, у відповідності до 43 постанови Кабінету Міністрів України від 27.09.2017 № 733 «Про затвердження Положення про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв’язку у сфері цивільного захисту» ( далі - Постанова КМУ №733) керівники органів виконавчої влади (органів місцевого самоврядування), підприємств (установ, організацій), де встановлено програмно-технічні засоби автоматизованих систем оповіщення, технічні засоби оповіщення та інформування, технічні засоби електронних комунікацій, забезпечують їх збереження та застосування за призначенням.
, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
- чи передбачено законодавстом використання систем оповіщення (сигнально-гучномовних пристроїв) задля включення пісень, будь-яких звуків непов'язаних ніяк з сферою цивільного захисту, задля проведення будь-яких ритуалів, молитв і т.п., повідомлення інформації, яка не стосується сфери цивільного захисту?
- згідно п.48 постанови КМУ №733 органом виконавчої влади (органом місцевого самоврядування), що здійснює управління автоматизованою системою централізованого оповіщення, та суб’єктом господарювання, що здійснює технічне обслуговування апаратури і технічних засобів оповіщення та технічних засобів електронних комунікацій, у разі несанкціонованого запуску системи проводиться розслідування, за результатами якого складається відповідний акт. Оскільки слово "несакціоноване" означає, що таке втручання здійснюється без санкції, без дозволу відповідної інстанції, то яка відповідальність передбачена за використання систем оповіщення не за цільовим призначенням?
- згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, загальнонаціональна хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації. Чи був відповідний указ змінений чи уточнений стосовно дозволу використовувати системи оповіщення задля проведення ритуалу мовчання ? Чи були якісь запити до ДСНС стовсовно безпечності використання систем оповіщення задля проведення ритуалів ?
- чи здійснював ДСНС моніторинг рішень, розпоряджень органів місцевого самоврядування щодо дотримання вимог законодавства у сфері цивільного захисту стосовно використання сигнально-гучномовних пристроїв задля включення дзвонів, звуків метроному та Державного ГІмну або інших повідомлень в цілях проведення ритуалів? І чи надавав ДСНС дозвіл на таке використання ?
З повагою,
Руслана