Виїзд за кордон

Вітаю, чи може мій син із громадянством Іспанії відвідати свою бабусю в Україні, не відмовившись від українського офіційно.Народився і проживає 20років у Іспанії. На даний час студент одного із університетів.Чи не буде у нього проблем при виїзді з України. ДЯКУЮ ЗАЗДЕЛЕГІДЬ.

З повагою,

Леся

ДОВІРА, Адміністрація Державної прикордонної служби України

Вітаю, чи може мій син із громадянством Іспанії відвідати свою бабусю в Україні, не відмовившись від українського офіційно.Народився і проживає 20років у Іспанії. На даний час студент одного із університетів.Чи не буде у нього проблем при виїзді з України. ДЯКУЮ ЗАЗДЕЛЕГІДЬ.

З повагою,

Леся

Бажаємо Вам здоров’я!

В Україні подвійне громадянство не визнається і для України Ви є громадянином України та перетинати державний кордон України маєте право/обов’язок за паспортом громадянина України для виїзду за кордон.
Використовувати паспорт іноземної країни Ви маєте право після видання Указу Президента України про виключення з громадянства України.

Згідно із частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом. Громадянин України не може бути позбавлений права в будь-який час повернутися в Україну.
Таким чином право вільно залишати територію України не є абсолютним, та може бути обмеженим.
24.02.2022 Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 «Про ведення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24.02.2022 № 2102-Х на території України ведений воєнний стан через акт відкритої агресії з боку Російської Федерації та проведенням активних бойових дій на території в Україні.
Відповідно до пунктів 2 та 3 Указу Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 «Про ведення воєнного стану в Україні» військовому командуванню, зокрема Державній прикордонній службі України, разом із Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування визначено запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України «Про правовий режим воєнного стану» заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.
У зв’язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30, 31, 32, 33, 34, 38, 39, 41, 41, 42, 43, 44, 53 Конституції України.
Крім того, статтею 3 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» передбачено, що військове командування, в межах повноважень, визначених цим Законом та Указом Президента України про введення воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях, затвердженим Верховною Радою України, видає обов’язкові до виконання накази і директиви з питань забезпечення оборони, громадської безпеки і порядку, здійснення заходів правового режиму воєнного стану.
Відповідно до статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) можуть самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати в межах тимчасових обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, передбачених указом Президента України про введення воєнного стану, такі заходи правового режиму воєнного стану, зокрема, встановлювати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, особливий режим в’їзду і виїзду, обмежувати свободу пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також рух транспортних засобів.
Відповідно до пункту 8 Порядку встановлення особливого режиму в’їзду і виїзду, обмеження свободи пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також руху транспортних засобів в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2021 р. № 1455 перетинання державного кордону в пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю на території, де введено воєнний стан, здійснюється з урахуванням обмежень, встановлених законодавством.
Крім введення воєнного стану, Указом Президента України від 24.02.2022 № 69/2022 було оголошено загальну мобілізацію.
Статтею 17 Конституції України закріплено, що захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу. У відповідності до вимог Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» на військову службу за призовом під час мобілізації приймаються громадяни віком від 18 років та громадяни, які не досягли граничного віку перебування на військовій службі, тобто до 60 років (статті 20 та 22 цього Закону).
Стаття 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначає обов’язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації. Під час мобілізації громадяни зобов’язані з’явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки), або у строки, визначені командирами військових частин.
Громадянам, які перебувають на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється зміна місця проживання без дозволу посадової особи, визначеної у частині третій цієї статті.
Статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено категорії військовозобов’язаних громадян України, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Водночас звертаємо увагу, що приписи статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не регулюють питання перетинання державного кордону особами призивного віку.
Виїзд з України громадян України здійснюється з урахуванням вимог, передбачених Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57.
Таким чином обмеження Конституційних прав військовозобов’язаних, пов’язане безпосередньо з введеним в Україні воєнним станом, оголошенням загальної мобілізації та, як наслідок, випливає з необхідності виконання громадянином свого обов’язку, встановленого Конституцією та законами України.

З повагою
Служба «Довіра» Державної прикордонної служби України
+38(044)527-63-63 (цілодобово)
1598 (для безкоштовних дзвінків з мережі фіксованого та мобільного зв’язку на території України)
Слава Україні! – Героям слава!

Доброго дня!

Вітаю, я не все зрозуміла, син ніколи не проживав в Україні ,у нього немає там дому оскільки всі свої роки проживає за її межами, як Україна може його не випустити,до його дому, на чиєму отриманні він буде,а що із його навчанням тобто його залишать і де його поселять??завдяки громадянстві, іншої країни він безплатно вчиться у ВУЗІ. Я могла зробити відмову від українського ще 20р.тому,але якось завжди хотіла щоб діти були українцями, шкода мені звісно, але раз такий закон, тоді будемо офіційно відмовлятись. За кордоном є багато людей, що вже дуже давно проживають за межами України і шкода,що ці діти будуть просити відмову бо в майбутності могли б бути хорошими фахівцями в тій чи іншій галузі.СЛАВА ГЕРОЯМ!!!!

З повагою,

Леся