Заява про кримінальне правопорушення за ч. 1 ст. 191 КК України (в порядку ст. 214 КПК України)
Я, Павленко Юрій Євгенійович 29.10.1989 р.н., представник за довіреністю Первинної профспілкової організації Комунального некомерційного підприємства «Вінницький міський клінічний пологовий будинок №2» (надалі також – Профспілка), повідомляю Вас про факти, які можуть свідчити про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364 КК України.
На підставі рішення Виконавчого комітету ВМР від 22.12.2022 №2831 відбулося списання нібито на металобрухт автомобіля ГАЗ-ЧАЗ 322212 2002 року випсуку, вартістю 81 707 грн. З метою отримання цього рішення голова комісії з реорганізації, т.в.о. директор комунального некомерцiйного пiдприємства «Вiнницька міська клiнiчна лiкарня №3» Яровенко Вікторія Миколаївна скерувала завчасно до ВМР відповідне прохання про надання дозволу на списання.
На мою думку, вартість амортизації було завищено, балансова вартість автомобіля на момент списання не могла складати 0,00 грн, як вказано в акті. Окрім того, немає документів про здачу його на металобрухт, що вказує на те, що майном КНП "ВМКПБ №2" Яровенко В.М. могла розпорядитися на власний розсуд.
Таким чином, голова комісії з реорганізації, т.в.о. директор комунального некомерцiйного пiдприємства «Вiнницька міська клiнiчна лiкарня №3» Яровенко Вікторія Миколаївна вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 191 КК України.
Такими діями завдається матеріальна шкода трудовому колективу КНП «ВМКПБ №2», який представляє Профспілка, оскільки в результаті незаконної передачі майна, працівники втратять заробіток, профспілка втратить членські внески, які складають 1% від заробітних плат її членів. Моральна шкода полягає у душевних стражданнях членів профспілки, які втратять роботи, стресу від необхідності докладати додаткові зусилля для організації свого життя в якості безробітних, перекваліфікації, пошуку та працевлаштування на нову роботу. Таким чином, Профспілка є потерпілою у даній справі.
Ст. 214 КПК передбачає:
«1. Слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
[…]
4. Слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов’язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.»
У зв’язку з вищевикладеним, керуючись ст. 55, 60, 214, 216 КПК України:
ПРОШУ:
1. Невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання цієї заяви, внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування за фактами, викладеними у цієї заяві.
2. Про результати розгляду цієї заяви повідомити мене у встановленому законодавством порядку та надати Виписку з ЄРДР на електронну адресу: [email address]
Додатково повідомляю, що мені відомо про кримінальну відповідальність, передбачену статтею 383 Кримінального кодексу України за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину.
З повагою,
представник ППО КНП "ВМКПБ №2"
Павленко Юрій Євгенійович
+380730968898
04128 м. Київ, вул. Академіка Туполєва, 28