Захоплення земель в Одеськiй областi
Доброго дня!
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
На Одещині лише одна приватна компанія “Рис-Груп” самовільно засіяла понад 660 га землі державного підприємства, що може призвести до збитків у 30млн грн. Самозахоплення землі було виявлено за підсумками планової інспекції та об'їзду полів, розповів на своїй сторінці у Facebook регіональний менеджер державного підприємства “Центр сертифікації та експертизи насіння та посадкового матеріалу” (ЦСЕСПМ) Ігор Лиманський.
“…здійснено об'їзд регіональних підрозділів Одеського регіону та виявлено, що державні землі загальною площею 661,12 га, якими Підприємство володіє на праві постійного користування, та які знаходяться на території Ізмаїльського району, було захоплено та оброблено незаконним способом”, — сказано в опублікованому ним документі.
ДП ЦСЕСПМ загалом має земельний банк розміром понад 17 тис. га, але проводити посівну можна було лише приблизно на 60% цих земель. Тепер же, за попередніми оцінками, виявилося, що близько половини доступних для використання полів було засіяно не державою, а приватниками на умовах банального самозахоплення. Навколо окупованих полів вони встановлюють озброєну охорону, що блокує будь-який доступ представників держави до "народної" землі.
Окрім іншого, згідно із заявою Ігоря Лиманського, "Рис-Груп" завдала державі збитків не лише тим, що захопила землі ДП. Останні 2 роки компанія безплатно експлуатувала державні системи зрошення земель. Засіваючи землі у минулому та позаминулому роках за домовленістю із нині звільненим та кримінально переслідуваним екс-керівником ЦСЕСПМ Василем Сахненеком, "Рис-Груп" використала води для поливу на півмільйона гривень (548 849, 82 грн). Але тепер цей рахунок виставлено не фірмі, а державі., — зазначив Лиманський
У Департаменті аграрної політики Одесько ОДА про проблему чудово обізнані, але називають її чомусь "неоднозначною". "До нашого департаменту надходить вся інформація, яка є в регіоні. Зазвичай ми знаємо про всі ці випадки, але хочу сказати, що там ситуація неоднозначна і висновок про наявність чи відсутність факту самозахоплення можуть зробити тільки правоохоронні органи. ...Нехай розбираються і дають відповідну оцінку", — сказала керівник агродепартаменту ОДА Алла Стоянова. Одеські ЗМІ не раз писали про компанію "Рис Груп" та її власників. Михайла Романенка, Сергія Божка, Олександра Кучеренка та Валентина Хаджі називають членами т.зв. "Бізнес-політичного клану Порошенка" і приписують їм численні рейдерські атаки, в тому числі, і на землі СВК "Маяк".
Загалом, за оцінками аграріїв, через війну Україна цього року недоотримає: близько 42% щорічного врожаю зернових, 53% врожаю гречки, 68% врожаю помідорів, 36% врожаю картоплі; 46% урожаю цибулі, 35% урожаю буряків. Але ці орієнтовні збитки прораховані без урахування фактів рейдерства державних земель, від яких постраждала не лише Одеська область, а й Львівська, Вінницька та ін.
Прошу повiдомити , чи звертався Департамент агродепартаменту ОДА до правоохоронних органiв з повiдомленням про вчинення правопорушення, до яких , надати копiю звернень, у разi, якщо не звертався, чи проведено службове розслiдування щодо керiвника цього департаменту за приховування фактiв злочину , чи зверталася Одеська ОДА до правоохоронних органiв, яка посадова особа вiдповiдальна за цей напрям, чи повернуто незаконно сплаченi 548 849, 82 грн за полив, чи повернуто 30 млн грн шкоди, скiльки земель в Одеськiй областi незаконно захоплено, скiльки земель повернуто , надати копiю рiшень , наказiв, в електронному виглядi,
Також прошу надати номери вiдкритих кримiнальних проваджень по кожному з вищенаведених фактiв та зазначених фiзичних та юридичних осiб.
З повагою,
Петров Сергiй Сергiйович
Не вдалося доставити листа розпоряднику. Можливо, ця адреса вже недійсна, в розпорядника переповнена пошта або вони відмовляються отримувати листи з Доступа. Ви можете спробувати написати їм з власної пошти