Законні механізми продовження воєнного стану в України
Доброго дня!
Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 85 Конституції України, до повноважень Верховної Ради України належить затвердження протягом двох днів з моменту звернення Президента України указів про введення воєнного чи надзвичайного стану в Україні.
Відповідно до статті 106 Конституції України, Президент України приймає рішення про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях у разі загрози нападу, небезпеки державній незалежності України.
Відповідно до статті 4 Закону України "Про оборону України": у разі збройної агресії Президент України приймає рішення про введення воєнного стану в Україні, а також вносить до Верховної Ради України подання про оголошення стану війни.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про правовий режим воєнного стану": воєнний стан на всій території України або в окремих її місцевостях припиняється після закінчення строку, на який його було введено.
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи): копію подання подання про оголошення стану війни; перелік Законів України, які надають повноваження Президенту України продовжувати воєнний стан без оголошення стану війни. Якщо Міністерство юстиції України не володіє інформацією, спрямуйте запит до розпорядника інформації.
З повагою,
Рустем Сливка
() , :
140303/ϲ--6369/11.3.1 : 11.10.2024
:
ϳ:
[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]