Запит на інформацію, необхідної для захисту життя в українських ВК

Аліна Шершень

Запитувач
Туришин Аліна
Моб: 0639312332
alinaturyshyndante@gmail.com_

На Уповноваженого покладено виконувати роль державного органу із захисту рівності, який забезпечує рівне ставлення, що є Національним превентивним механізмом у сенсі Факультативного протоколу до Конвенції проти катувань (OPCAT), а також функції, які зазвичай покладають на орган чи уповноваженого із захисту даних, і, в той же час, функції із забезпечення доступу до публічної інформації.
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

- Чи відомі Вам факти побиттів, катувань, вимагання грошей та інших фактів порушення прав засуджених у пенітенціарних закладах України адміністрацією виправних колоній, зокрема-у Бердянській ВК-77, Замковій ВК-58, Темнівській ВК-100, Олексіївській ВК-25, Харківській ВК-43 так як у Законі України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» з’явилася стаття 191
, яка безпосередньо регулює
процедуру виконання Омбудсманом функції НПМ.
Вищезазначений Закон закріпив створення у Секретаріаті Омбудсмана окремого структурного підрозділу з питань недопущення катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність видів поводження та покарання.
-Чи Ви залучати на договірних засадах (на платній або безоплатній основі) до регулярних відвідувань місць несвободи представників громадських організацій, експертів, учених та фахівців, у тому числі іноземних? Яких саме, кого?

-Чи були створені незалежні комісії у пенітенціарних закладах України для виявлення порушень прав засуджених протягом 2017-2019 рр.? Зокрема, у Бердянській ВК-77 Запоріжської області, Олексіївській ВК-25 Харківської області. Який був їхній висновок?

- Чи надходили до Вас індивідуальні звернення з Бердянської ВК-77, Замкової ВК-58, Темнівської ВК-100, Олексіївської ВК-25, Харківської ВК-43? Якщо так, де саме можна побачити результати розслідування індивідуальних скарг із вищеназваних вязниць?

-Чому Верховна Рада не дає чинному Уповноваженому можливість представити щорічну доповідь на своїх пленарних засіданнях уже впродовж п'яти років, незважаючи на чітко встановлене зобов'язання Уповноваженого щодо представлення такої доповіді?

З повагою,

Аліна Туришин
380639312332
[email address]