Запит від Колонщинської громади щодо благоустрою Колонщини
-
Від: Наталя Біда
До: Макарівська районна рада -
Доброго дня!
18 лютого старості с. Колонщина Макарівської селищної ради був надісланий лист від громади села, але відповідь за ці 2 місяці не надійшла.
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, просимо надати інформацію, яку ми запитували в листі, дублює запит тут:
Старості Павленко Світлані Казимирівні
Макарівської селищної ради
від представників громади села Колонщина
18 лютого, 2021
ЗАПРОШЕННЯ НА ЗУСТРІЧ
Запрошуємо представників місцевої влади села Колонщина на публічну зустріч (наприклад, в Будинку культури) для налагодження ефективної, прозорої й відкритої комунікації, співпраці громади й влади, та загалом для розвитку нашого краю й спільноти!
Спільно ми підготували такі запитання, зауваження та пропозиції (в дужках – кількість голосів від громади).
СТАРОСТА, АДМІНІСТРАЦІЯ
Розвиток
1. Чи існує план розвитку села? Що, в які терміни планується зробити? (54)
Посади, обов'язки
1. Хто входить в нову адміністрацію? Посади, імена, обов'язки, контакти. Які повноваження старости? (48)
Зауваження:
1. Нема інформації про роботу старости. (34)
Бюджет
1. Пропозиція створити онлайн платформу для голосування серед жителів села куди витрачати грошові кошти первинно і далі, природно після закриття первинних питань села. Можливий збір додаткових грошових коштів жителів для вирішення важливих питань. (40)
Комунікація з громадою
1. Який порядок звернення громадян? Який є швидкий і доступний канал комунікації з громадою? (27)
2. Як часто староста планує зустрічатися з громадою? Чи планує робити відкриті обговорення щодо проблемних у селі питань? Чи планує робити регулярну звітність по діяльності місцевої влади? (26)
3. Кому тепер писати звернення про надання адреси ділянці?
Зауваження:
1. Непрозора, а інколи хамовита комунікація з жителями села. Ухиляння від прямих відповідей на прямі запитання. Відсутність презентації нової влади громаді села, не відбулось жодного знайомства. (26)
Пропозиції:
1. Раз на місяць (або частіше у разі потреби) хотілося б мати можливість використовувати адміністративне приміщення сільради або інше зручне, пропоноване сільрадою, для оперативного збору жителів з владою за рішенням насущних питань.
2. Більше прозорості, відкритості, співпраці з громадою.
ЛОГІСТИЧНИЙ ЦЕНТР
Парковка фур:
1. У зв'язку з постійним заторами та небезпечною ситуацією для водіїв та пішоходів біля заїзду до логістичного центру, а також постійного психологічного навантаження на мешканців, місцева влада (та, яка надала правову можливість на будівництво цього центру), мусить змусити всіма методами керівництво логістичного центру приймати всі вантажівки на території центру. Усі без винятку та без паркування на заїзді до села. Надалі усі питання від мешканців будуть автоматично зникати. (49)
Тротуари, освітлення:
1. Відсутність тротуарів і освітлення. До запуску лог.центра можна було йти по узбіччю, тепер тротуарів немає, узбіччя продали під парковку, дорога залишилася лише для автомобілістів. Ворушіння «панів» почнеться після смертельного ДТП за участю пішохода. На жаль, так завжди і відбувається. (42)
Зауваження:
1. У зв'язку з появою ЛЦ хотілося б активнішої участі сільради в захисті інтересів жителів. (37)
Місток, дороги, знаки:
1. Як, коли і ким буде вирішена проблема аварійного містка та розбитих фурами доріг? (33)
2. З появою логістичного центру почали регулярно пропадати знаки дорожнього руху, до них всі знаки були на місці. Варто зобов'язати логцентр слідкувати за наявністю та цілісністю знаків дорожнього руху, тому що очевидно, що їх відвідувачі ці знаки крадуть/руйнують...
ВУЛИЦІ
Відсутні тротуари, розмітка
1. Розчистити тротуар на вулиці Шевченка від Новомар'янівської до школи (від бур'янів і кущів). Щоб пішоходи мали змогу пересуватися узбіччям, а не проїжджою частиною дороги.
Зауваження:
1. Відсутність організованих тротуарів для пішоходів. (42)
2. Відсутність розмітки, лежачих поліцейських в місцях активного пішохідного трафіку особливо руху дітей.
Пропозиції:
1. Готові почати з себе і поставити за свій рахунок лежачі поліцейські на вулиці Новомар’янівська, якщо керівництво села посприяє проходженню всіх дозвільних процедур для такої установки.
Освітлення
1. На чиє ім'я писати заяву про освітлення вулиці?
2. Куди можна податі заявку про освітлення вулиці Набережної?
Зауваження:
1. Відсутність повноцінного освітлення основних доріг Колонщини. (28)
Стихійні смітники
1. Усе більш по селу утворюються стихійні звалища. Яким чином планується на це реагувати? Одна з таких напроти озера вже більше на півроку утворилася, на мої звернення в сільраду реакції не було.
2. Яка процедура штрафування за стихійні смітники тепер, і хто має виписувати і стягувати штраф. (25)
Зауваження:
1. Неодноразово своїми силами мешканці ловили людей, які не санкціоновано вивозили сміття в ліс. За процедурою штрафувати мала сільрада. Жодного протоколу не було. (25)
ПРИРОДНІ ОБ’ЄКТИ
Озера
1. На яких правових підставах захищено три природні озера в селі Колонщина бетонним парканом, без права доступу до них жителів села? (40)
Ліс
1. Яким чином державний ліс був виведений з лісгосподарства в приватну власність? (39)
2. Чому сільрада за більше ніж 10 років не подала в суд на грубе порушення при зміні цільового призначення лісових ділянок ? На початку 2000-х (точніше не відомо) Дельта банк купив ліс вздовж в.Новомар’янівська. Потім відбулася зміна цільового призначення цих земель з рекреаційної зони під забудову (житлове господарство). У 2008 році після банкрутства Дельта банку його майно (в нашому випадку лісові ділянки) були продані приватним особам вже з новим цільовим призначенням під забудову. При зміні цільового призначення Обов’язково! разом з іншими документами має бути рішення сесії сільради. Наскільки відомо, цього рішення сільрада не приймала. І за стільки років ніяк не відреагувала на порушення прав громади і законодавства. (31)
3. Скільки продано лісу по вулиці Новомар’янівська?
Земля
1. Чи є земля у власності громади? Для проведення публічних зустрічей, свят тощо. (27)
2. Чи можна виділити ділянку для ведення ОСГ?
ІНФРАСТРУКТУРА
Аптека
1. Чому в селі немає аптеки? Що необхідне щоб вона була? Які шляхи рішення питання? (33)
Будинок культури
1. Дозвілля дітей. Чому в селі не працюють безкоштовні гуртки для дітей у Будинку культури? Чи фінансуються вони з бюджету? Надайте, будь ласка, фінансовий звіт на утримання Будинку культури в 2020 році. (27)
Дитячий майданчик
1. Чому немає Дитячого повноцінного Майданчика в селі? І що необхідне для того щоб вона з'явилася? (26)
Софіївський Сквер, документи
1. На якому етапі оформлення документів на Софіївський сквер, оформлення комунальної власності на нього? Це дасть можливість на законних підставах електрифікувати його, продовжити благоустрій. (20)
КОЛОНЩИНА СЕРВІС
Техніка, обов'язки:
1. Кількість техніки, працівників? (32)
2. Назвати вулиці і котеджні містечка, які КС не обслуговує і з якої причини (чищення доріг, викачування септиків, вивіз сміття). (32)
3. Кому належить техніка КС?
4. Чи входить в обов’язки КС чистка провулків?
5. Загруженість КС?
Очищення снігу
1. Коли зроблять графік по очищенню снігу? (23)
2. Дуже погано почищена центральна дорога в Колонщині (вул.Шевченко). Чому добре не розчищена центральна дорога та не посипані небезпечні ділянки?
Зауваження:
1. Дуже погано почищена центральна дорога в Колонщині (вул.Шевченко). Машини зробили одну колію, яка вже під снігом вкрита льодом. Якщо їде зустрічна машина, треба тулитися у сугроби, машину носить. Дуже небезпечно! А тим паче, коли ідуть пішоходи по дорозі! Необхідно добре почистити від снігу дорогу, посипати небезпечні ділянки!
Вивіз сміття, брендовані пакети
1. З якою періодичністю надалі буде проводитись вивіз сміття ?
2. Наскільки необхідне укладення договору про вивіз сміття? Пропоную купувати в КС наклейки на сміттєві мішки або брендові мішки КС і машина забиратиме лише їх. Проблема з боржниками зникне сама собою. Платити щомісячну абонплату не вигідно сезонним дачникам, людям, що сортують відходи, самотнім жителям.
3. Як заключити договір на вивіз сміття?
Пропозиції:
1. Розробити схему заходів боротьби із спалюванням бадилля, гілок, листя. (23)
2. Розробити схему, чи виділити місце куди можуть здати своє сміття дачники.
3. Задля збільшення надходжень за вивіз сміття, треба зробити електронний реєстр укладених договорів і штрафувати за непідписання.
4. В багатьох громадах вивіз сміття відбувається по передоплаті за придбані брендовані сміттєві мішки і вивозятся тільки вони. Це краще ніж наліпка, оскільки стандартизує об'єм.
УЗГОДЖЕННЯ ДАТИ Й ЧАСУ ЗУСТРІЧІ
Щоб узгодити точну дату й час, будь ласка, повідомте нам про свої можливості по даті й місцю зустрічі. Готові розглянути варіант онлайн-зустрічі. Напишіть, будь ласка, на електронну пошту: [email address]
Сподіваємось на відкритий діалог громади та місцевої влади!
З повагою,
Наталя Біда, жителька с. Колонщина