Заробітна плата медичних працівників центрів статистики
-
Від: Інна
До: Міністерство охорони здоров'я -
Доброго дня!
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію.
Статтею 3 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я» визначено, що заклад охорони здоров’я - юридична особа незалежно від форми власності та організаційно-правової форми або її відокремлений підрозділ, основними завданнями яких є забезпечення медичного обслуговування населення та/або надання реабілітаційної допомоги на основі відповідної ліцензії та забезпечення професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників і фахівців з реабілітації;
Пунктом 15 частини першої статті 7 та частиною першою статті 9 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» встановлено, що медична практика підлягає ліцензуванню та ліцензіат зобов’язаний виконувати вимоги ліцензійних умов відповідного виду господарської діяльності, а здобувач ліцензії для її отримання - відповідати ліцензійним умовам.
Водночас, відповідно до Переліку закладів охорони здоров'я, затвердженому наказом Міністерства охорони здоров'я України 28.10.2002 № 385 інформаційно-аналітичні центри медичної статистики є закладами охорони здоров'я.
Так як до видів діяльності центрів статистики не відноситься медична практика, відповідно, і ліцензії на здійснення медичної практики немає. Проте, у центрах статистики працюють медичні працівники.
Відповідно до пункту 1 постанови №2 від 12 січня 2022 р. «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я», розмір нарахованої заробітної плати медичним працівникам закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності за повністю виконану місячну (годинну) норму праці установлюється у межах фонду оплати праці на 2022 рік:
на рівні не менше 20 000 гривень, для медичних працівників, які займають посади лікарів (крім лікарів-інтернів) та професіоналам з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров’я, а саме: бактеріологи, біохіміки, вірусологи, генетики, ентомологи, імунологи, лаборанти клінічної діагностики, мікробіологи, паразитологи, біологи, зоологи та токсикологи;
на рівні не менше 13 500 гривень для посад молодших спеціалістів з медичною освітою (фахових молодших бакалаврів), фахівцям з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти, першим (бакалаврський) рівнем вищої медичної освіти і магістрів з медсестринства, а саме працівникам, які займають посади фахівців визначених у розділі «Фахівці» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників системи охорони здоров'я. Випуск 78 «Охорона здоров'я», затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29 березня 2002 року № 117.
Чи підпадають інформаційно-аналітичні центри медичної статистики під дію Постанови №2 від 12 січня 2022 р.? Чи обов'язкове нарахування для медичних працівників центрів статистики заробітної плати на рівні Постанови №2 від 12 січня 2022 р.?
З повагою,
Інна
-- реклама -----------------------------------------------------------
Шу з паштетом із копченої салаки: рецепт як для святкового столу,
так і звичайної вечері.https://bit.ly/3AQp8An