Зарплата медсестер освіти (дитячі садки та школи)
Доброго дня!
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію:
З 1 вересня 2020 року міністом МОЗ Степановим анансоване велике підвищення зарплат усім медичним працівникам для ввторинної та третинної ланки https://buhgalter.com.ua/news/trudovi-vi...
Чи забули при цьому підвищенні МОЗ і КМУ про існування медичних працівників закладів освіти в штаті закладів освіти, які є вторинна ланка і отримують зарплату на рівні фахівців закладів охорони здоров'я МОЗ в рамках постанови КМУ від 30 серпня 2002 р. № 1298 та Наказу МОН N 102 від 15.04.93 на рівні працівників охорони здоров'я МОЗ.
Прошу надати інформацію - чи буде підвищення зарплат медичним працівникам закладів освіти з 1 вересня 2020? Про медичних працівників МОН повинно турбуватись міністерство освіти.
З повагою,
Руденко Надія Павлівна
̳
:
[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]
Доброго дня!
Шановна Світлана Даниленко. якраз наказ МОЗ 05.10.2005 № 308/519 не змінювався. А КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ постановою 19 червня 2020 р. № 610 "Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я"
https://www.kmu.gov.ua/npas/deyaki-pitan...
встановив доплати для медсестер у розмірі 2500 гривень - 50 відсотків мінімальної заробітної плати (з 1 вересня 5000 грн), тому мінімальна зарплата медсестри в МОЗ стала 7500 грн. Доплату встановив КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ, а не МОЗ, може варто звернутися до КАБІНЕТу МІНІСТРІВ УКРАЇНИ, щоб у постанову внесли і медиків МОН? Вони теж ведуть боротьбу з ковід у закладах освіти, особливо з 1 вересня, після відновлення занять у школі.
З повагою,
Руденко Надія Павлівна
Доброго дня Татьяна Древинская!
Прочитала відписку від некомпетентної людини у МОЗ (директора департамента МОЗ з фінансово-економічних питань Тетяни Єлізарової). Вона не розуміє різниці між бюджетною організацією та комунальним некомерційним підприємством. Завідуюча дитячого садка (директор школи) не можуть змінити зарплату медсестри ніяким колективним договором, як би вони цього не хотіли би зробити. Вона (Єлізарова) у відписці навіть не згадала, що ставки в бюджетних закладах освіти, медицини визначені Постановою КМ України, від 30.08.2002, № 1298, наказами МОН та МОЗ. Ця людина очолює фінансовий департамент МОЗ і не знає про існування діючого наказу МОЗ від 5 жовтня 2005 року N 308/519.
Найбільше обурив і здивував передостанній абзац - всі діти повинні укласти декларацію. Це так вони вважають, що медики в закладах освіти не потрібні (з ними не укладалось декларацій) і при саднах і подряпинах, втраті свідомості, носовій кровотечі вихователь дитячого садка повинна вести дитину до того педіатра, з яким укладена декларація з дитиною? В дитячих садках не треба проводити контроль фізкультури, виписувати меню, контролювати харчоблок, надавати першу допомогу дітям, проводити протиепідемічні заходи при інфекційних хворобах, контролювати наявність щеплень у дітей... Я працюю сам, без лікаря. Навіть медичної поради мені дати ніхто не може в ДНЗ. Нам треба всім звільнятися, ми не підлягаємо реформуванню від МОЗ, тому ми не потрібні для МОЗу? ТАК?
Тому немає іншого виходу, як шукати більш компетентну і розумну людину у МОЗі - звернутись до керівника цієї людини заступника міністра МОЗ Світлани Шаталової (заступник з економічних питань) або безпосередньо до міністра Максима Степанова. Тим більше, він вже відповідав для журналістів на це питання і обіцяв допомогу медикам освіти: https://youtu.be/jxrAmoZF0RI?t=393
ЦИТАТА: "Той, у кого є бажання підвищити заробітну плату, не звертатиме увагу на спільні накази МОЗ, які були видані п'ятнадцять років тому. Ми всі з вами знаємо, що органи місцевого самоврядування встановлюють доплати, зокрема і зарплати вчителям та лікарям, і їм не заважає жоден наказ, оскільки у нас є закон про місцеве самоврядування, де чітко передбачено можливість встановлення таких доплат", — зазначив очільник Міністерства охорони здоров'я Максим Степанов у відповідь на запитання, чи готовий МОЗ змінити свій наказ №308/519, щоб місцева влада проявляла турботу за медиків в освіті.
Він додав, що якщо у місцевої влади "є бажання, тим паче, що це невеликі кошти, які підтримують медичних працівників у школах", то вона може це робити. Зі свого боку Степанов наголосив, що він дасть відповідне доручення про цей нормативний наказ, "щоб не було навіть можливості шукати такі приводи, чому хтось не хоче підвищити зарплату медичним працівникам у школах". https://suspilne.media/49498-misceva-vla...
З повагою, Руденко Надія Павлівна, медсестра ДНЗ. Все ще сподіваюся на вирішення нашого питання з оплатою праці. Зараз ставка 3046 грн. +20% за стаж +10% за те, що я старша медсестра з матеріальною відповідальністю = мінімальна зарплата - отримую менше за всіх у ДНЗ. Вже отримала пропозицію працювати у лікарні 7500 грн з 1 вересня + 40% за нічні чергування - але мій стан здоров'я (гіпертонічна хвороба з високим тиском) не дозволяє працювати вночі, хоча доведеться переходити.