Корупції більше там, де мало розслідувальної журналістики. А якісних розслідувань більше тоді, коли є доступ до суспільно важливої інформації. Саме цій темі присвячена чергова онлайн-зустріч з юристами, організована ГО «Платформа прав людини». Дедлайн реєстрації – до 12-00 середи, 26 липня.
Обмеження доступу до публічних даних – один із найбільших викликів, з яким журналісти стикнулися під час війни. Розпорядники не припиняють прикриватися правовим режимом воєнного стану, аби відмовляти журналістам у наданні інформації чи відтерміновувати відповіді. Нерідко такі дії розпорядників є неправомірними.
· Як працювати з публічною інформацією та реєстрами під час війни?
· Де межа між національною безпекою та свободою слова?
· Якою є судова практика розгляду справ по доступу?
· І що робити, коли розпорядники відмовляються надавати інформацію у відповідь на запити?
На ці та інші питання, які стосуються обмеження доступу до публічної інформації як виклику свободі слова в умовах війни будуть говорити в четвер, 27 липня, під час онлайн-зустрічі з медіаюристами Платформи прав людини.
Формат події: «питання – відповіді».
Час: з 10.00 до 12.00.
Місце зустрічі: платформа Zoom (вхід лише для зареєстрованих учасниць і учасників).
Відповіді на питання шукатимуть експерти й експертки:
· Людмила Опришко – адвокатка, членкиня Експертної Ради при Представнику Уповноваженого з прав людини з інформаційних прав;
· Євген Воробйов – медіаюрист, адвокат з досвідом приватної юридичної практики та роботи на державній службі;
· Ольга Вдовенко – адвокатка, експертка з питань доступу до публічної інформації;
· Микола Гринишак – медіаюрист-практик, адвокат, допомагає медійникам у цивільних, кримінальних та адміністративних справах.
А також до дискусії приєднається спеціальна гостя – представниця Уповноваженого Верховної Ради з прав людини з інформаційних справ Юлія Деркаченко.
Питання до спікерів можна як поставити під час зустрічі, так і одразу написати у формі для реєстрації, яка триває до 12.00 середи, 26 липня.
«Доступ до правди»