Кількість хворих на пневмонію в Україні за період 2018 - 2020 років, COVID-19
Шановні працівники Міністерства охорони здоров´я України,
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати мені інформацію про кількість хворих на пневмонію в Україні за період 2018 - 2020 років. Якщо у вас є інформація з данними по кількості людей, які хворіли на пневмонію з розподілом по областях України, з кількістю смертельних випадків та випадків одужання, то прошу надати цю інформацію також.
В лікарнях України не роблять ПЛР-аналізи на COVID-19 всім хворим, а отже ми не можемо оцінити ризик поширення захворювання в Україні. Кількість хворих на пневмонію в Україні може хоча б посередковано розповісти нам про вірогідний ризик. Якщо кількість таких хворих велика і зросла за останні місяці, то потрібно оголошувати в Україні карантин і закривати кордони для туристів, а всіх громадян України, які прибувають з-за кордону, відправляти на 14-добовий карантин.
В Італії вважали, що коронавірусу в країні немає, поки не зробили ПЛР-аналіз на COVID-19 чоловіку хворому на пневмонію. До встановлення діагнозу він довгий час лежав в лікарні з діагнозом грип, ніякі особливі заходи безпеки при уході за ним не приймали, що призвело до поширення інфекції серед інших паціентів та лікарів. Потім ціле місто і сусідній район закрили на карантин. Наплив туристів в Мілан та Венецію призвів до того, що і ці регіони стали "червоними" і їх закрили на карантин. З червоної зони не можна ні виїхати ні в'їхати, дозволені лише окремі випадки (родина, робота). На порушників чекають санкції у вигляді 3 місяців арешту або штраф. Скільки хворих та смертей в Італії зараз ми бачимо, а вчасно оголошений карантин та його дотримання, закриття кордонів могли б зменшити кількість захворівших.
На світлинах карта зафіксованих аналізами випадків COVID-19 в світі (з сайту ВООЗ станом на 9 березня https://www.who.int/docs/default-source/...). Ряд країн оголосили карантин, найрозумніші - закрили кордони, всіх, хто приїзджає з-за кордону відпраляють на 14-добовий карантин, закрили навчальні заклади та скасували масові заходи. Я не вірю, що в Україні майже немає хворих на COVID-19, коли у сусідніх країнах, де роблять ПЛР-аналізи на COVID-19, зафіксовани десятки тисяч випадків захворювання. Те, що в Україні МОЗ не оголошує стану небезпеки, робить людей безпечними. Люди купують туристичні тури, проходять купу аеропортів і повертаються в Україну, в Україні проводиться купа масових заходів, працюють садочки, школи і виші. Вчасне неоголошення карантину збільшує ризик поширення захворювання.
Отже, прошу надати мені та оприлюднити якомога повнішу інформацію про кількість хворих на пневмонію в Україні за період 2018 - 2020 років та оголосити в Україні карантинні заходи, якщо кількість таких хворих в останні місяці зросла.
З повагою,
Марина Зеленюк