Надання інформації щодо земель державної та комунальної власності, не наданих у користування, що можуть бути використані під забудову
Доброго дня! Відповідно до ч, 5 ст. 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» "Уповноважені органи з питань містобудування та архітектури і центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, забезпечують відкритість, доступність та повноту інформації про наявність на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці земель державної та комунальної власності, не наданих у користування, що можуть бути використані під забудову, про наявність обмежень і обтяжень земельних ділянок, містобудівні умови та обмеження в містобудівному І державному земельному кадастрах". Також відомо, що відповідно до Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, Держгеокадастр є центральним органом виконавчої влади, який, зокрема, реалізує державну політику у сфері земельних відносин, що в свою чергу забезпечує відкритість, доступність та повноту інформації про наявність на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці земель державної та комунальної власності, не наданих у користування, що можуть бути використані під забудову.
Тому, керуючись статтями 1-3 Закону України "Про доступ до публічної інформації" я, Коляда Андрій Сергійович, залишив запит на публічну інформацію до одного із розпорядників інформації через електронну форму від 06.05.2020р. Пунктом 7 Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 р. № 15, встановлено, що Держгеокадастр здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку в територіальні органи. Тому 13.05.2020р. мій запит був переадресований до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області. (копія додається).
Відповідь я отримав від 21.05.2020р., де повідомляється, що цитую "Законодавством не передбачено обов'язку Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області надавати (в тому й числі збирати (отримувати)) інформацію про наявні вільні земельні ділянки з метою одержання громадянами земельних ділянок із земель державної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених Земельним кодексом України." Відповідно до ст. 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації" у відмові в задоволенні запиту на інформацію має бути зазначено:
1) прізвище, ім'я, по батькові та посаду особи, відповідальної за розгляд запиту розпорядником інформації;
2) дату відмови;
3) мотивовану підставу відмови;
4) порядок оскарження відмови;
5) підпис.
Відмова в задоволенні запиту на інформацію надається в письмовій формі.
Відмова не надана у письмовій формі, немає інформації щодо відповідальної особи за розгляд запиту розпорядником інформації. Також відповідь містить пряме повідомлення, що Головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області не передбачено надавати запитувану інформацію, хоча являється центральним органом виконавчої влади відповідно до Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, та реалізує державну політику у сфері земельних відносин і відповідно до ч. 5 ст. 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» забезпечують відкритість, доступність та повноту інформації про наявність на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці земель державної та комунальної власності, не наданих у користування, що можуть бути використані під забудову, про наявність обмежень і обтяжень земельних ділянок, містобудівні умови та обмеження в містобудівному І державному земельному кадастрах. Тобто, використання п.1 ч.1 ст. 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації" є безпідставною. Головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області є розпорядником запитуваної інформації, відповідно до ч.1 ст. 13 Закону України "Про доступ до публічної інформації" та вищенаведених посилань на законодавство, а тому розпорядники інформації зобов'язані оприлюднювати інформацію відповідно до ст. 14 Закону України "Про доступ до публічної інформації".
Відповідно до ст. 23 Закону України "Про доступ до публічної інформації", рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду. Тому я звертаюсь до вас, як керівника розпорядника інформації, щодо оскарження відмови в задоволенні запиту на інформацію, якому відповідно до Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, ч. 5 ст. 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» забезпечує відкритість, доступність та повноту запитуваної інформації. Відповідь Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області порушує п.3 ч. 1 ст. 24, п.6 ч.1 ст.14, Закону України "Про доступ до публічної інформації".
В разі ігнорування мого оскарження, буду діяти відповідно до ст. 23 Закону України "Про доступ до публічної інформації".
З повагою,
Андрій Коляда