Повідомлення про корупцію

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Володимир Михайлович Передерій, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Володимир Михайлович Передерій

Доброго дня!

Закон України "Про запобігання корупції" передбачає особливий порядок здійснення перевірки за повідомленням викривача

1. Викривач самостійно визначає, які канали використовувати для повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, а саме: внутрішні, регулярні або зовнішні канали.

2. Повідомлення має містити фактичні дані, що підтверджують можливе вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень цього Закону, які можуть бути перевірені.

3. Повідомлення про вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень цього Закону через регулярні або внутрішні канали повідомлення такої інформації підлягає попередній перевірці у строк не більш як десяти робочих днів.

За результатами попередньої перевірки службова особа, відповідальна за її проведення, приймає одне з таких рішень:

призначити проведення внутрішньої (службової) перевірки або розслідування інформації у разі підтвердження фактів, викладених у повідомленні, або необхідності подальшого з’ясування їх достовірності;

передати матеріали до органу досудового розслідування у разі встановлення ознак кримінального правопорушення або до інших органів, уповноважених реагувати на виявлені правопорушення в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України;

закрити провадження у разі непідтвердження фактів, викладених у повідомленні.

Викривачу надається детальна письмова інформація про результати попередньої перевірки за його повідомленням про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону у триденний строк з дня завершення відповідної перевірки.

У разі якщо отримана інформація про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону не належить до компетенції органу або юридичної особи, до якого (якої) вона надійшла, викривач повідомляється про це у триденний строк без проведення попередньої перевірки із роз’ясненням щодо компетенції органів або юридичних осіб, уповноважених на проведення перевірки або розслідування відповідної інформації.

У разі якщо отримана інформація стосується дій або бездіяльності керівника відповідного органу або юридичної особи, до якого (якої) надійшла інформація, така інформація без проведення попередньої перевірки у триденний строк надсилається до Національного агентства, що визначає порядок подальшого розгляду такої інформації.

Внутрішня (службова) перевірка або розслідування за повідомленням про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону проводиться у строк не більше 30 днів з дня завершення попередньої перевірки. Якщо у зазначений строк перевірити повідомлену інформацію неможливо, керівник відповідного органу або юридичної особи чи його заступник подовжують строк перевірки або розслідування інформації до 45 днів, про що повідомляється викривач.

Проведення внутрішньої (службової) перевірки або розслідування не може бути доручене особі, якої або близьких осіб якої стосується повідомлена інформація.

За результатами внутрішньої (службової) перевірки службова особа, відповідальна за її проведення, приймає одне з таких рішень:

передати матеріали до органу досудового розслідування у разі встановлення ознак кримінального правопорушення або до інших органів, уповноважених реагувати на виявлені правопорушення;

у межах компетенції про притягнення до відповідальності осіб, винних у порушенні законодавства, інформацію стосовно яких повідомлено, про усунення виявлених порушень, причин та умов вчинення правопорушення, спричинених ними наслідків, а також про здійснення заходів щодо відновлення прав і законних інтересів осіб та відшкодування збитків, шкоди, завданої фізичним та юридичним особам внаслідок допущених порушень.

Матеріали попередньої та внутрішньої (службової) перевірок або розслідувань повідомленої інформації про вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень цього Закону зберігаються відповідним органом або юридичною особою протягом трьох років з дня отримання такої інформації.

Інформація про кримінальне правопорушення, одержана органами досудового розслідування, розглядається в порядку, визначеному Кримінальним процесуальним кодексом України.

Інформація про адміністративне правопорушення, одержана органами, уповноважені особи яких мають право складати протоколи про відповідні адміністративні правопорушення, розглядається в порядку, визначеному законом.

Розгляд анонімних повідомлень про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону здійснюється в порядку, передбаченому Законом України "Про запобігання корупції".

4. Для повідомлення інформації з обмеженим доступом (крім інформації, яка містить державну таємницю, порядок повідомлення якої визначений законом) викривач може використовувати зовнішні канали повідомлення інформації у разі якщо:

1) повідомлення інформації через внутрішні та регулярні канали не дало ефективних результатів у встановлений для її перевірки або розслідування строк (відмовлено у проведенні перевірки або розслідування повідомленої інформації; виявлені порушення не привели до притягнення чи початку процедури притягнення винних осіб до відповідальності, відновлення порушених прав і свобод осіб, відшкодування завданої шкоди; не вжито заходів щодо припинення діянь або бездіяльності, інформацію про які повідомлено; не вжито заходів щодо запобігання шкоді чи загрозам, інформацію про які повідомлено тощо);

2) внутрішні канали не будуть ефективними, оскільки інформація про шкоду або загрозу суспільним інтересам, що розкривається, належить до інформації, яка згідно із Законом України "Про інформацію" вважається предметом суспільного інтересу, і право громадськості знати таку інформацію переважає над потенційною шкодою від її поширення;

3) викривача, його близьких осіб звільнено з роботи (посади), піддано дисциплінарному стягненню, вчинено щодо них інші негативні заходи впливу чи заходи дискримінації у зв’язку з повідомленням про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону;

4) відсутні внутрішні або регулярні канали повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, через які може бути повідомлена відповідна інформація;

5) є реальна загроза знищення документів або доказів, що стосуються поширюваної інформації.

Я. Володимир Михайлович Передерій, як викривач корупції, інформую про факти корупції та злочини, які вчиняє керівник Департаменту фінансів Чернігівської обласної державної адміністрації Дудко Валерій Володимирович.

Так, Дудко Валерій Володимирович, займаючи особливо відповідальне службове становище, зловживаючи владою та службовим становищем, діючи умисно, з метою незаконних матеріальних благ, здійснив злочинні діяння в частині розкрадання коштів бюджету в особливо великих розмірах, що призвело до нанесення збитків економічним інтересам держави.

Дудко Валерій Володимирович , знаходячись у злочинній змові з афільованими (наближеними) представниками приватного бізнесу , розробив та впровадив злочинну схему розкрадання коштів в особливо великих розмірах .

Схеми діють роками.

За підтримки керівництва правоохоронних органів Чернігівської області та знаходячись у злочинній змові з підрядними та субпідрядними організаціями з метою отримання незаконних матеріальних благ Дудком Валерієм Володимирович ем виведено впродовж останніх років сотні мільйонів гривень шляхом умисного внесення недостовірних даних до фінансових документів, тендерної документації, актів виконаних робіт та інших документів.

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

зареєструвати моє звернення як викривача корупції про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень відповідно до вимог статті 53-2 закону про запобігання корупції

призначити проведення внутрішньої (службової) перевірки або розслідування інформації у разі підтвердження фактів, викладених у повідомленні, або необхідності подальшого з’ясування їх достовірності;

передати матеріали до органу досудового розслідування у разі встановлення ознак кримінального правопорушення або до інших органів, уповноважених реагувати на виявлені правопорушення в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України;

надати інформацію про стан та результати розгляду, перевірки та/або розслідування у зв’язку із здійсненим повідомленням про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону відповідно до вимог статті 53-6 закону про запобігання корупції не пізніше п’яти днів після отримання заяви, а також за кінцевими результатами розгляду, перевірки та/або розслідування.

З повагою,

Володимир Михайлович Передерій

Publishinfo, Кабінет Міністрів України

В. М. ПЕРЕДЕРІЮ

[FOI #81368 email]          

 

Шановний Володимире Михайловичу!

 

За результатами опрацювання Вашого листа від 28.01.2021, що надійшов на
електронну пошту Секретаріату Кабінету Міністрів, визначену для подання
запитів на публічну інформацію, в межах компетенції повідомляємо.

Частиною другою статті 19 Конституції України визначено, що органи
державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи
зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що
передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини першої статті 1 Закону України «Про доступ до
публічної інформації» (далі – Закон) публічна інформація – відображена та
задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, яка
була отримана або створена у процесі виконання суб’єктами владних
повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством або яка
знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників
публічної інформації, визначених цим Законом.

Частиною п’ятою статті 19 Закону визначено, що запит на інформацію має
містити загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст
документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо.

Згідно з частиною другою статті 2 Закону цей Закон не поширюється,
зокрема, на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються
спеціальним законом.

Звернення розглядаються згідно з Законом України «Про звернення громадян».

Ваш лист за змістом не відповідає вимогам до запиту на інформацію, містить
по суті прохання вчинити певні дії, тому не може бути розглянутим
відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Прийом та реєстрація електронних звернень громадян регулюється Інструкцією
з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і
місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в
установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової
інформації (далі – Інструкція), затвердженою постановою Кабінету Міністрів
від 14.04.1997 № 348. Відповідно до Інструкції діловодство за пропозиціями
(зауваженнями), заявами (клопотаннями) і скаргами громадян в органах
державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на
підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в
засобах масової інформації ведеться окремо від інших видів діловодства і
покладається на спеціально призначених для цього посадових осіб чи на
підрозділ службового апарату.

Відповідно до абзацу третього пункту 2 Інструкції електронне звернення
приймається на визначену електронну адресу або шляхом заповнення
електронної форми, яка розміщується на офіційному веб-сайті організації.

Для прийому електронних звернень громадян, у тому числі до Кабінету
Міністрів та його керівництва, визначено спеціальну форму реєстрації в
системі «Електронне звернення» за адресою: http://ukc.gov.ua/login_ext/.

Ураховуючи викладене, пропонуємо Вам звертатися відповідно до Закону
України «Про звернення громадян» засобами поштового зв’язку (вул. М.
Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008), через спеціальну форму реєстрації в
системі «Електронне звернення» за адресою: http://ukc.gov.ua/login_ext/
або зателефонувати на урядову «гарячу лінію» – 1545 (дзвінки зі
стаціонарних та мобільних телефонів безкоштовні).

 

Департамент інформації та взаємодії з громадськістю

Секретаріату Кабінету Міністрів України

 

-----Original Message-----
From: Володимир Михайлович Передерій
[mailto:[FOI #81368 email]]
Sent: Thursday, January 28, 2021 9:38 PM
To: Publishinfo
Subject: Інформаційний запит - Повідомлення про корупцію

 

Доброго дня!

 

Закон України "Про запобігання корупції" передбачає особливий порядок
здійснення перевірки за повідомленням викривача

 

1. Викривач самостійно визначає, які канали використовувати для
повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією
правопорушень, інших порушень цього Закону, а саме: внутрішні, регулярні
або зовнішні канали.

 

2. Повідомлення має містити фактичні дані, що підтверджують можливе
вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших
порушень цього Закону, які можуть бути перевірені.

 

3. Повідомлення про вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією
правопорушення, інших порушень цього Закону через регулярні або внутрішні
канали повідомлення такої інформації підлягає попередній перевірці у строк
не більш як десяти робочих днів.

 

За результатами попередньої перевірки службова особа, відповідальна за її
проведення, приймає одне з таких рішень:

 

призначити проведення внутрішньої (службової) перевірки або розслідування
інформації у разі підтвердження фактів, викладених у повідомленні, або
необхідності подальшого з’ясування їх достовірності;

 

передати матеріали до органу досудового розслідування у разі встановлення
ознак кримінального правопорушення або до інших органів, уповноважених
реагувати на виявлені правопорушення в порядку, передбаченому Кримінальним
процесуальним кодексом України;

 

закрити провадження у разі непідтвердження фактів, викладених у
повідомленні.

 

Викривачу надається детальна письмова інформація про результати
попередньої перевірки за його повідомленням про можливі факти корупційних
або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону у
триденний строк з дня завершення відповідної перевірки.

 

У разі якщо отримана інформація про можливі факти корупційних або
пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону не
належить до компетенції органу або юридичної особи, до якого (якої) вона
надійшла, викривач повідомляється про це у триденний строк без проведення
попередньої перевірки із роз’ясненням щодо компетенції органів або
юридичних осіб, уповноважених на проведення перевірки або розслідування
відповідної інформації.

 

У разі якщо отримана інформація стосується дій або бездіяльності керівника
відповідного органу або юридичної особи, до якого (якої) надійшла
інформація, така інформація без проведення попередньої перевірки у
триденний строк надсилається до Національного агентства, що визначає
порядок подальшого розгляду такої інформації.

 

Внутрішня (службова) перевірка або розслідування за повідомленням про
можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших
порушень цього Закону проводиться у строк не більше 30 днів з дня
завершення попередньої перевірки. Якщо у зазначений строк перевірити
повідомлену інформацію неможливо, керівник відповідного органу або
юридичної особи чи його заступник подовжують строк перевірки або
розслідування інформації до 45 днів, про що повідомляється викривач.

 

Проведення внутрішньої (службової) перевірки або розслідування не може
бути доручене особі, якої або близьких осіб якої стосується повідомлена
інформація.

 

За результатами внутрішньої (службової) перевірки службова особа,
відповідальна за її проведення, приймає одне з таких рішень:

 

передати матеріали до органу досудового розслідування у разі встановлення
ознак кримінального правопорушення або до інших органів, уповноважених
реагувати на виявлені правопорушення;

 

у межах компетенції про притягнення до відповідальності осіб, винних у
порушенні законодавства, інформацію стосовно яких повідомлено, про
усунення виявлених порушень, причин та умов вчинення правопорушення,
спричинених ними наслідків, а також про здійснення заходів щодо
відновлення прав і законних інтересів осіб та відшкодування збитків,
шкоди, завданої фізичним та юридичним особам внаслідок допущених порушень.

 

Матеріали попередньої та внутрішньої (службової) перевірок або
розслідувань повідомленої інформації про вчинення корупційного або
пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень цього Закону
зберігаються відповідним органом або юридичною особою протягом трьох років
з дня отримання такої інформації.

 

Інформація про кримінальне правопорушення, одержана органами досудового
розслідування, розглядається в порядку, визначеному Кримінальним
процесуальним кодексом України.

 

Інформація про адміністративне правопорушення, одержана органами,
уповноважені особи яких мають право складати протоколи про відповідні
адміністративні правопорушення, розглядається в порядку, визначеному
законом.

 

Розгляд анонімних повідомлень про можливі факти корупційних або пов’язаних
з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону здійснюється в
порядку, передбаченому Законом України "Про запобігання корупції".

 

4. Для повідомлення інформації з обмеженим доступом (крім інформації, яка
містить державну таємницю, порядок повідомлення якої визначений законом)
викривач може використовувати зовнішні канали повідомлення інформації у
разі якщо:

 

1) повідомлення інформації через внутрішні та регулярні канали не дало
ефективних результатів у встановлений для її перевірки або розслідування
строк (відмовлено у проведенні перевірки або розслідування повідомленої
інформації; виявлені порушення не привели до притягнення чи початку
процедури притягнення винних осіб до відповідальності, відновлення
порушених прав і свобод осіб, відшкодування завданої шкоди; не вжито
заходів щодо припинення діянь або бездіяльності, інформацію про які
повідомлено; не вжито заходів щодо запобігання шкоді чи загрозам,
інформацію про які повідомлено тощо);

 

2) внутрішні канали не будуть ефективними, оскільки інформація про шкоду
або загрозу суспільним інтересам, що розкривається, належить до
інформації, яка згідно із Законом України "Про інформацію" вважається
предметом суспільного інтересу, і право громадськості знати таку
інформацію переважає над потенційною шкодою від її поширення;

 

3) викривача, його близьких осіб звільнено з роботи (посади), піддано
дисциплінарному стягненню, вчинено щодо них інші негативні заходи впливу
чи заходи дискримінації у зв’язку з повідомленням про можливі факти
корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього
Закону;

 

4) відсутні внутрішні або регулярні канали повідомлення про можливі факти
корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього
Закону, через які може бути повідомлена відповідна інформація;

 

5) є реальна загроза знищення документів або доказів, що стосуються
поширюваної інформації.

 

Я. Володимир Михайлович Передерій, як викривач корупції, інформую про
факти корупції та злочини, які вчиняє керівник Департаменту фінансів
Чернігівської обласної державної адміністрації Дудко Валерій
Володимирович.

 

Так, Дудко Валерій Володимирович, займаючи особливо відповідальне службове
становище, зловживаючи владою та службовим становищем, діючи умисно, з
метою незаконних матеріальних благ, здійснив злочинні діяння в частині
розкрадання коштів бюджету в особливо великих розмірах, що призвело до
нанесення збитків економічним інтересам держави.

 

Дудко Валерій Володимирович  , знаходячись у злочинній змові з
афільованими (наближеними) представниками приватного бізнесу , розробив та
впровадив злочинну схему розкрадання коштів  в особливо великих розмірах .

 

Схеми діють роками.

 

За підтримки керівництва правоохоронних органів Чернігівської області та
знаходячись у злочинній змові з підрядними та субпідрядними організаціями
з метою отримання незаконних матеріальних благ Дудком Валерієм
Володимирович ем виведено впродовж останніх років сотні мільйонів гривень
шляхом умисного внесення недостовірних даних до фінансових документів, 
тендерної документації, актів виконаних робіт та інших документів.

 

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної
інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із
запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації,
прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

 

зареєструвати моє звернення як викривача корупції про можливі факти
корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень 
відповідно до вимог статті 53-2 закону про запобігання корупції

 

призначити проведення внутрішньої (службової) перевірки або розслідування
інформації у разі підтвердження фактів, викладених у повідомленні, або
необхідності подальшого з’ясування їх достовірності;

 

передати матеріали до органу досудового розслідування у разі встановлення
ознак кримінального правопорушення або до інших органів, уповноважених
реагувати на виявлені правопорушення в порядку, передбаченому Кримінальним
процесуальним кодексом України;

 

надати інформацію про стан та результати розгляду, перевірки та/або
розслідування у зв’язку із здійсненим  повідомленням про можливі факти
корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього
Закону відповідно до вимог статті 53-6 закону про запобігання корупції не
пізніше п’яти днів після отримання заяви, а також за кінцевими
результатами розгляду, перевірки та/або розслідування.

 

З повагою,

 

Володимир Михайлович Передерій

 

-------------------------------------------------------------------

 

Будь ласка, використовуйте цю електронну адресу для всіх відповідей на цей
запит.

[1][FOI #81368 email]

 

Якщо [2][Кабінет Міністрів України request email] - неправильна адреса для розпорядника
Кабінет Міністрів України, повідомте нас використовуючи форму:

[3]http://dostup.pravda.com.ua/change_reque...

 

Увага! Це повідомлення та будь-яка відповідь на нього будуть опубліковані
на сайті Доступу до Правди

 

 

 

-------------------------------------------------------------------

References

Visible links
1. mailto:[FOI #81368 email]
2. mailto:[Кабінет Міністрів України request email]
3. http://dostup.pravda.com.ua/change_reque...

сховати цитоване