Про надання переліку осіб які мають право реалізації садивного матеріалу

До цього запиту є юридичний коментар. Перейти до коментаря

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Володимир Яблонський, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Володимир Яблонський

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію :

перелік осіб які мають право здійснювати на території України реалізацію насіння і садивного матеріалу чорниці високорослої Vaccinium corymbosum L. сортів ЧАНТИКЛЕР, ДЮК,РЕКА, СПАРТАН, ПАТРІОТ, ТОРО, БЛУГОЛД, БЛУКРОП, БОНУС, ЧЕНДЛЕР, ДЕНІС БЛУ, ЕЛЛІОТ;

перелік осіб які мають право на виробництво насіння і садивного матеріалу для його реалізації чорниці високорослої Vaccinium corymbosum L. сортів ЧАНТИКЛЕР, ДЮК,РЕКА, СПАРТАН, ПАТРІОТ, ТОРО, БЛУГОЛД, БЛУКРОП, БОНУС, ЧЕНДЛЕР, ДЕНІС БЛУ, ЕЛЛІОТ.

З повагою,

Володимир Яблонський

Василь Григорович Юрченко, Міністерство аграрної політики та продовольства України

1 Attachment

Володимир Яблонський

Вами в порушення вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" неправомірно відмовлено в наданні переліку осіб які мають право реалізації садивного матеріалу чорниці високорослої в України. Я не маю наміру шукати цю інформацію на будь яких сайтах оскільки законом це не передбачено.
Вимагаю негайно надати запитувану інформацію.

У відповідності з частиною другою статті 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації" відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.

Володимир Яблонський

Василь Григорович Юрченко, Міністерство аграрної політики та продовольства України

1 Attachment

--------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------

Володимир Яблонський

Ваша відповідь від 09.08.2017 неповна та завідомо недостовірна

Володимир Яблонський

Володимир Яблонський

27 липня 2017 року на вашу адресу було надіслано запит щодо надання наступної інформації:

переліку осіб які мають право здійснювати на території України реалізацію насіння і садивного матеріалу чорниці високорослої Vaccinium corymbosum L. сортів ЧАНТИКЛЕР, ДЮК,РЕКА, СПАРТАН, ПАТРІОТ, ТОРО, БЛУГОЛД, БЛУКРОП, БОНУС, ЧЕНДЛЕР, ДЕНІС БЛУ, ЕЛЛІОТ;

переліку осіб які мають право на виробництво насіння і садивного матеріалу для його реалізації чорниці високорослої Vaccinium corymbosum L. сортів ЧАНТИКЛЕР, ДЮК,РЕКА, СПАРТАН, ПАТРІОТ, ТОРО, БЛУГОЛД, БЛУКРОП, БОНУС, ЧЕНДЛЕР, ДЕНІС БЛУ, ЕЛЛІОТ.

Відповідь на вказаний запит повинна була бути надана н пізніше 03 серпня 2017 року.

Станом на 15 годину 34 хвилини 10 серпня 2017 року відповіді по суті запиту вами надано не було. Крім порушень за ненадання інформації передбачених статтею 212-3 Кодексу України по адміністративні правопорушення у ваших діях є певні ознаки корупційних правопорушень.
У зв'язку з наведеним вище мною прийнято рішення спрямувати матеріали до правоохоронних органів з метою перевірки наявності в діях посадових осіб Міністерства аграрної політики та продовольства України кримінально караних та інших корупційних правопорушень.

Володимир Яблонський

Юридичний коментар

Коментує юрист Наталя Рижкова, рух "Сильні громади" ГО "Центр UA"

Статтею 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» передбачено, що Розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов'язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача. У такому разі відлік строку розгляду запиту на інформацію починається з дня отримання запиту належним розпорядником.
Відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.
Таким чином, Міністерство аграрної політики та продовольства України повинно було надати запитувану інформацію, або перенаправити запит до належного розпорядника з одночасним повідомлення про це запитувача.
Зазначення у відповіді можливості ознайомлення з запитуваною інформацією на офіційному сайті державного підприємства «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.
Відповідно до ст. ст. 23, 24 Закону України «Про доступ до публічної інформації» запитувач інформації може звернутися, як до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, так і до суду з метою притягнення винних посадових осіб до відповідальності та оскарження неправомірної відмови в наданні інформації.